• |
ide | kryesore

Dy manekinë të varur jashtë stadiumit: kërcënimi në Pescara ëhstë i frikshëm

Sport
PescaraNë pritje të rikuperimit të teknikut Zdenek Zeman, tensioni po rritet gjithnjë e më shumë në shtëpinë e Pescara. Kontestimi tashmë historik i tifozerisë së organizuar kundër presidentit Sebastiani pothuajse ka arritur një pikë pa kthim. Prania e dy manekinëve që mbajnë emrin e pronarit të klubit dhe atë të drejtorit sportiv Delli Carri të varur jashtë hyrjes në Curva Nord të stadiumit Adriatico ka mbjellë panik. Një gjest makabër që duhet kundërshtuar pa mundësinë e apelimit. Digos tashmë po heton incidentin.

Lexo më tej: 56 cigare më pak e kujdes me kafèt: ja etapet e kthimit të Zdenek Zeman në pankinë në shtator

Pakënaqësia e tifozëve për pronësinë e klubit aktualisht në Serie C vjen nga larg. Skuadra abrucze ka pësuar dy rënie në tetë vitet e fundit, dhe edhe këtë sezon mundësia për t’u rikthyer në B tashmë është komprometuar gjerësisht. Renditja flet qartë. Pescara është në vendin e gjashtë në grupin B dhe Cesena kryesuese, 27 pikë larg.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *