• |
ide | kryesore

Lizzo heq dorë nga muzika

Paparazzi, SliderLizzo, e cila aktualisht është subjekt i një padie për ngacmim seksual, ka deklaruar se do të largohet nga industria e muzikës përmes një postimi në Instagram që ajo ndau të premten mbrëma.

“Po lodhem duke duruar sulmet e të gjithëve në jetën time dhe në internet”, filloi ajo deklaratën e saj emocionale. “Gjithçka që dua është të bëj muzikë dhe t’i bëj njerëzit të lumtur dhe të ndihmoj botën të jetë pak më e mirë se sa e gjeta unë. Por kam filluar të ndihem sikur bota nuk më do mua në të.”

“Unë jam vazhdimisht kundër gënjeshtrave që thuhen për mua. Po gjykohem  njerëz që nuk më njohin”, u ankua më tej ajo.

Deklarata e saj erdhi menjëherë pasi avokatët e ish-balerinëve të saj rezervë – Arianna Davis, Crystal Williams dhe Noelle Rodriguez – e kritikuan atë për performancën në një mbledhje fondesh për rizgjedhjen për Presidentin Biden të enjten në mbrëmje.

“Është e turpshme që Lizzo të zgjidhet për të kryesuar një ngjarje si kjo mes akuzave të tilla skandaloze,” tha Ron Zambrano për NewsNation. “Pa hyrë në politikë, nuk mund ta imagjinoj pse dikush do të donte që Lizzo t’i përfaqësonte në ndonjë mënyrë, duke pasur parasysh sjelljen e saj të dënueshme.”

Në padinë për ngacmim se*sual thuhet se “Lizzo filloi të ftonte anëtarët e kastit në një shfaqje që të preknin me radhë interpretuesit nudo. ” Davis gjithashtu pohoi se ajo ishte në “presion” nga Lizzo për të prekur gjoksin e një artisti nudo. Më tej ajo pretendoi se ishte turpëruar për shtimin në peshë nga muzikantja.

Disa orë pasi padia u bë publike, ish-drejtori kreativ i Lizzo-s, Quinn Whitney Wilson dhe kërcimtarja Courtney Hollinquest pretenduan se ishin subjekt i situatave të ngjashme.

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *