• |
ide | kryesore

Video/ Taremi qan me dënesë në ndeshjen e fundit në Dragao: pamje emocionese të sulmuesit të ri të Inter

Sport, Video
Taremi


Shënimi i golit vendimtar në shtesë në ndeshjen e fundit në atë që ishte stadiumi yt, pra shtëpia jote, për 4 vite të gjata, është një nga ato gjëra që nuk kanë çmim. E Mehdi Taremi arriti ta përjetonte vetë, kur në takimin e fundit në do Dragao vendosi Porto-Boavista në minutën e 98′.

Një lamtumirë që as skenaristët më të mirë nuk mund ta kishin inskenuar e që kulmoi me lotët e sulmuesit iranian. Taremi do të veshë fanellën e Inter nga sezoni i ardhshëm, siç paralajmëroi dhe konfirmoi tekniku Inzaghi javët e fundit.

Lexo më tej: Një iranian për Inter: prenotohen vizitat mjekësore, kontratë 2 vjeçare, me opsion, për Taremi

TAREMI, E FUNDIT ME PORTËN MBYLLET NË LOT

Në fund të ndeshjes, e vendosur nga goditja e tij me kokë, Taremi u largua i emocionuar nga stadiumi i tij: “Është një moment emocionues për mua sepse është ndeshja e fundit në shtëpi në Dragão. Gjithmonë jam përpjekur të mbështes ekipin, brenda dhe jashtë fushe. Gjëja më e rëndësishme ishte të isha i lidhur me ndeshjen, isha me fat që bëra më të mirën për Porton dhe ishte e pabesueshme të shënoja në minutën e fundit dhe të fitonim ndeshjen. E kam shtyrë nënshkrimin e kontratës për sezonin e ardhshëm, e di që tifozët ndonjëherë kanë qenë kritikë ndaj meje, është e natyrshme, e pranoj dhe i kam respektuar gjithmonë. Për sa kohë që të jem gjallë, do të bëj tifo për Porto”.

;


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *