• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Si po mbahet peng deputeti Pjerin Ndreu nëpërmjet dosjes së vëllait

Lajme, Të fundit

Sali Berisha deklaroi se Edi Rama po përdorin Pjerin Ndreun në Parlament duke e marrë peng me dosjen e të vëllait.

Në një mesazh të dërguar në adresë të Berishës theksohet se Paulin Ndreu vjedh e bën shkelje nga më të ndryshmet, dhe bëma e radhës ishte shantazhi ndaj Kapitenit të Portit të Durrësit, të cilit i ka bërë presion dhe shantazh për të dhënë dorëheqjen. Sipas denoncuesit, Paulin Ndreu kërkon që në këtë post të vendoset një i besuar i tij. Denoncuesi shton se Ndreu kërkon të bëhet Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë Detare për të rikuperuar paratë që shpenzoi për fushatën e PS-së, ndërkohë që edhe diplomën e masterit e ka të falsifikuar. 

POSTIMI I PLOTË:
Te dhena tronditese per Paulin Ndreun, vellain e deputetit kanabist, ish polic-banditit Pjerin Ndreu!
Lexoni mesazhin e kapitenit dixhital. Keto te dhena tregojne se si e keqperdor Rama, Pjerinin ne parlament duke e marre peng me dosjen e Paulinit. sb
“Pershendetje Doktor !
Kapiteni digital denoncon .
Fakte dhe prova mbi mashtim dhe zbulimin e te vertetes te emerimit , shkeljeve dhe vjedhjeve qe ka bere dhe po ben Paulin Ndreun konfidenti i ndrikull ALBANA KOCIUT vllai i deputetit te Ps Pjerin Ndreu …
Ne kete vale nxjerjesh te vertetash mbi abuzimet vjedhjet shkeljet qe ben manjaku Paulin Ndreu dje ndodhi abuzimi i radhes . Therret ne zyre e tij Kapitenin e portit te Durresit dhe i ben shantazh dhe presion qe te firmosi doreheqjen . Kapiteni i Portit te Durresit me nje karier ne te pakten 30 vjecare jep direkt doreheqjen . Sepse Paulini kerkon te riemeroj ne ate detyre ushtarin e tij Tauland Allka me diplome masteri fallco.. Pauli kerkon te behet Drejtor i Pergjithshem i Drejtoris Detare qe te vjedhi te vej gjoba sepse kerkon te rikuperoj leket qe ka hedhur ne fushate (keshtu thote )…..
Ju lutem beji thirrje autoriteteve te ndaloje revanshin ketij njeriu dhe te hetoje :
1 ) Emerimin ne pozicionin e zv . Drejtorit te Pergjitheshem dhe Kapiten i pergjitheshem me dokumenta fallco te Paulin Ndreut . Te kerkohet praktika ne Drejtori si dhe ne DAP . Te hetohet si ky njeri ka mare certifikaten TND . Eshte lehtesisht e verifikushme qe ky njeri pasi ka mbaruar fakultetin nuk ka punuar as nje dite te vetme ne Detari….Ne keto kushte ky nuk mund te intervistoj kuadro qe kane ter jeten qe punojne ne Detari .
2) te hetohet praktika e mos largimit nga nenpunesi civil pas rekomandimit nga KLSH te ushtarit dhe gjobvenesit te tij Tauland Allka . sepse Paulin Ndreu me ndrikull Albana Kociun i ka bere shantazh komisionit per mos zbatimin e rekomandimin e KLSH .
3)te hetohet komisioni i ngritur per shefin e zyres se PSC ( kontrolli shteror portual )Tomor Harrizi i cili ka kryer shkelje shume te rende . ( dokumentat jan ne drejtori). Presioni qe ju be antareve te komisionit nga Paulin Ndreu per mos largimin e tij sepse Tomorri si dhe Taulandi i mbushin xhepat me dollar dhe euro Paulinit .
Faleminderit !

 

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu