• |
ide | kryesore

Shtyhet për në 4 dhjetor çështja e “Velierës” në Durrës, shoqëria civile: Do ta çojmë deri në Strasburg

Lajme, Të fundit
veliera_81489668743.jpg

Dosja “Veliera” do të vazhdoj të mbetet akoma në Gjykatën Administrative të Durrësit, e cila sot duhej të jepte një vendim për vazhdimin ose bllokimin përfundimtar të projektit. Punimet janë bllokuar që prej muajit shkurt të këtij viti, pas një kërkese të shoqërisë civile.

Ergys Gashi, drejtuesi i seancës, ka vendosur ta shtyjë marrjen e një vendimi duke e argumentuar vendimin e tij me nevojën për të pasur më shumë dokumentacion përpara se të merrte vendimin përfundimtar. Sipas tij me mjaft interes pritet ekspertiza e 3 arkeologëve të thirrur nga prokuroria e Durrësit.

Përfaqësuesit e shoqërisë civile e kanë quajtur të pa bazuar këtë vendim dhe si një mundësi për ti dhënë kohë pakës së paditur për ti sistemuar gjërat. Ata shprehen të vendosur se do ti shkojnë deri në fund këtij procesi po të jetë nevoja deri në Strasburg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu