• |
ide | kryesore

Kryeprokurori i ri, Rama: PD rifilloi avazin, sidoqoftë ju pres në dialog

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas qëndrimeve të PD-së, lidhur me çështjen e kryeprokurorit dhe Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Rama ka përsëritur edhe njëherë ftesën për dialog me opozitën.

“Rifilloi avazi!Jo ne, po edhe SHBA/BE e kanë gabim! Dhe prapë s’duan as dialog kur u thua votat ne i kemi po duam zgjidhje të përbashkët. Sdoqoftë unë e përsëris ftesën për dialog dhe zgjidhje të përbashkëta, aq më tepër në këtë fazë vendimtare të rrugëtimit të vendit drejt çeljes së negociatave për anëtarësim, kur Shqipëria duhet të fitojë mbi partitë e mbi çdo interes apo frikë të njërit ose tjetrit”, shkruan  Kryeministri në Facebook.

1 Comment

  1. Lapsi,al keshtu jepet lajmi ,bravo. Nqs do japesh opinion, kryeartikull ,le ta beje kush te doje ose kush eshte caktuar ,por ne fundin e artikullit te nenvizoje emeri e tij ose pseudonimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu