• |
ide | kryesore

VIDEO/ Plas sherri mes gazetareve në studio: Mos më jep mua leksione…

Lajme, Të fundit

Gazetarja Klodiana Lala është përplasur në emisionin “Studio e Hapur” me kolegët e saj Artan Hoxha dhe Anila Basha, lidhur me shkarkimin e Haki Çakos si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë.

Koleget nuk kanë kursyer replikat me njëra – tjetrën duke iu drejtuar me fjalët: “Flet sikur ke ngrënë letra. Mos më jep mua leksione gazetarie. Merresh me thashetheme dhe shashka, etj”

11 Comments

  1. Nuk e di pse me trishton kaq shume kjo gazetarja Lala mua. Mendimin tim per te e permblodhi shume mire gazetarja tjeter Basha kur i tha se ‘TY TE THONE TE THUASH 1, 2, 3, DHE TI DEL DHE ITHUA’ … Pra je autoparlanti i dikujt. Te tera gjerat qe thote jane thashetheme dhe deri me tani nuk mbaj mend qe nje gje qe kjo e ka thene ka dale e vertete. Me e forta eshte kur fillon dhe ben pergjithsime kur flet me termat ‘ NE MENDOJME SE …. ‘ (kush jane keta NE QE MENDOJME SE ? ) ,
    Te jete kaq budallaceke sa te dali dhe te thote tere ato te paverteta , tere ato shashka, tere ato hamendesime dhe dyshime , nuk e besoj.. Por sic duket i pelqejn ato para qe merr per te bere kete GAZETARI TE NDYRE.

  2. Nga gazetarja Lala duhet te marrin leksione gazetarie te gjithe analistat qe flasin pa baza .Gazetarja Lala flet realitetin dhe nuk genjen si shumica derrmuese e analistave dhe opinionistave .

  3. Kur u jepen fakte, thone faktoini. kurgazetaria ben investigime ia quajn nderhyrje.Ju qe nuk ju pelqen e verteta, po ngjarijet, ndodhite me fakte kur jane mbuluar e fshire na hetuesitpolicor e prokuroretperse e kush e ngriti zerin? Per te vertetat iquani sishefi tuaj ;;media kazani” A shikoni se kush u denua per drogen, per radaret. per pergjuesin, per te gjithe kete maskarallek qeveritar me vjedhjet, koncesionet,, abuzimet, e c;fare te numurosh me pare.Andaj te gjitha jane te verteta. Koha eshte e maskarenjeve, andaj duhen shporrur nje ore me pare.

  4. Kur quhet “gazetare” edhe Anila Basha, gojorja e perdorur e Rames, mos mbette njeri pastaj. Kjo, kandidatja e vetekandiduar e Lushnjes per llogari te PS. Kjo qe e hoqen me ceremoni nga gazeta ku publikoi detajet specifike dhe perverse te perdhunimit te nje femije. Kjo qe s’ka dhene kurre nje mendim per asgje, nuk ka nje shkrim qe i mbahet mend, ka vetem kopjim te te tjereve, versulje ndaj kujt i thote shefi dhe servilizem deri ne rrokullisje per ata qe e paguajne per te lehur si buce.

  5. Klodiana eshte tamam gazetare QE duam. A Basha nje servile e neveriteshme . Ku do perfundoje e ardhmja e femijeve tane. Sigurisht Kolumbi,Meksike etj Te droguar ,Te masakruar.Apo Jo zonja Anila.

  6. anila basha faktet i ka brenda,nuk e shifni koken e ka sa te nje derri,trut i ka te nji adolehenti qe roshi ka luajtur me te.gazetare anila basha,rudina gjungla,mero baze,dy vlletrit nazarko,sokol palla kurr.

  7. Kjo Lala na eshte bere prokurore ,gjykatese etj . I etiketon njerzit para sipas burimeve te …….., eshte kthyer ne zedhense dhe mbrojtese te burimeve sh …. te bes…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu