• |
ide | kryesore

Rama mban në ankth drejtorët e rinj: Jeni tre muaj në provë!

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha sot se drejtorët e rinj të Burgjeve, Hipotekave dhe Spitaleve janë në provë për tre muaj. Deklaratë kjo që me siguri ua shton atyre ankthin.

“Drejtorët e rinj në Spitale, Burgje dhe Hipoteka janë tre muaj në provë. Nuk është çështje partie, pasi të gjitha kanë mëkatet e tyre. Në harkun e këtij mandati ndryshimi do të jetë shumë i ndjeshëm” tha Rama gjatë një konference për shtyp me gazetarët.

Një ditë mëparë u zyrtarizuan emrat e 24 drejtorëve të rinj të burgjeve në vend. Sigurisht që konkurset edhe në këtë rast ishin thjesht fasadë, pasi në çdo rast janë shpallur fitues njerëz të lidhur me PS-në.

©LAPSI.al 

2 Comments

  1. Sa jam dhi duke qesh! Nje drejtoreshe e nje qyteti te madh ka 4 vjet e gjysem, se u rizgjodh, dhe tani qejka ne prov…hahahhahahahaah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu