• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shtohen aktorët në qeverinë Rama, shikoni si interpreton Etilda Gjonaj para deputetëve

Lajme, Të fundit

Alibinë e Etilda Gjonajt për ekstradimin e paligjshëm të Nezar Seitit në Itali, e përshkroi i njëjti banalitet si në reagimet e mëparshme, se gjoja ajo nuk e dinte se i arrestuari hetohej nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, por kësaj radhe, performanca e Ministres së Drejtësisë ishte e një niveli tjetër.

Nga foltorja e parlamentit, ku e kishin thirrur për të dhënë llogari për ekstradimin e paligjshëm, ministrja u shfaq me një siguri të admirueshme.

Artikulimi i qartë, fjalitë të ndara mirë nga njëra tjetra, vështrimi sfidues drejt deputetëve të opozitës i dhanë Etilda Gjonajt aftësinë për të dalë para deputetëve me një nga interpretimet më të mira aktoriale, krahasuar me ministrat e tjerë.

Fjalimi që i kishin shkruar i dha siguri dhe qetësi. Edhe në kundërpërgjigjen që i dha Enkelejd Alibeajt, ministrja lexoi me të njëjtin ton kompetent fjalimin e dytë, duke politizuar një çështje për të cilën tashmë kanë nisur hetimet nga prokuroria.

Për të kuptuar më mirë lojën aktoriale të Etilda Gjonajt, Lapsi.al sjell dy video. Imazhi i Etilda Gjonajt ka evoluar dukshëm, nga disa javë më parë.

Video më poshtë, fjalimi i Gjonajt në tetot të vitit të kaluar:

Video më poshtë, fjalimi i Etilda Gjonajt sot në parlament:

5 Comments

  1. Po ca dmth ky lajmi se nuk po e kuptoj. Apo hajd bejm nje lajm se nuk kemi nxjerr fare. Si jane bere portalet ne shqiperi skandal fare

  2. Ky lajm thjesht tregon cinizmin , mediokritetin dhe nivelin shume te ulet te ketij portali ( Andi bushatit)
    Ka disa kohe qe ben artikuj “ shikoni si e ben fytyren” , ‘Shikoni si e ben mimiken” , “ shikoni si aktron”. Ejt etj etj..
    Meqe i ke hyre kesaj llogjike lajmesh .. pse nuk ben dhe nje lajm “ shiknoni cfare fytyrash i ka komshinjte ….”

  3. kjo po duket si bushati e lubonja pasi dalin nga zyra e psikiatris (KRYEMINISTRIS) ku ne mesnat i lepijn bythen rames pasi meta te ja ket dhen nji doz palla.kujtuat se ram tha ne mesnat MIRMENGJEZ jo ishte i kenaqur qe bushati i shkriu bythen me gjuh e lubonja.

  4. derra,dele,kazan e krymba qenefi.nuk e vreni fjalimin andi fatos ljubo bushati ja ka shkruar lavires se qenefit frrok,roshi,dosh e rosh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu