• |
ide | kryesore

Berisha thirret si dëshmitar në gjyqin e Shullazit

Lajme, Të fundit

Në gjyqin kundër Emiljano Shullazit është thirrur për të dëshmuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Por nuk dihet nëse ai do të shkojë në seancën e nesërme te Gjykata e Krimeve të Rënda. Emri i Sali Berishës është përmendur nga ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u shpreh se ai ka dijeni për kërcënimet që Shullazi u ka bërë Mynyr Konit dhe Dhori Kules. Kanë qenë avokatët e Emiljano Shullazit të cilët kanë paraqitur kërkesën për të dëshmuar ish- kryeministri Berisha. Veç tij janë thirrur në gjykatë edhe ish-drejtori i policisë së Tiranës,  Ardian Çipa, si dhe Marsida Musai, bashkëshortja e biznesmenit Ylvi Beqja.

©LAPSI.al 

1 Comment

  1. Pse e vini ne dyshim paraqitjen ne gjykate te Saliut!?
    Ai eshte personi me i ndershem dhe me i pergjegjshem ne rspektin e institucioneve dhe ligjeve te shtetit.
    Vetm nje halabak ordiner dhe kriminel nuk i respektun ato.
    Apo jo?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu