• |
ide | kryesore

Itali, arrestohen 15 shtetas shqiptarë, akuzohen për mbi 53 vjedhje

Lajme, Të fundit

Policia italiane ka arrestuar 15 shtetas shqiptarë, pasi akuzohen se kanë kryer 53 vjedhje ose tentativë për vjedhje nëpër shtëpi në Piemonte, Lombardia dhe Liguria.

Arrestimi i shqiptarëve u bë në kuadër të operacionit që koduar “Prometeu tre” dhe është vazhdimi i një operacioni që ka nisur që prej vitit 2017.

Në vitin 2017 policia italiane arrestoi edhe 25 persona të tjerë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu