• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Si gënjeu Rama për TVSH e bizneseve të vogla

Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një zyrtari të Tatimeve, i cili sqaron deklaratën e Ramës se bizneset në tregje nuk do kenë taksë.

Sipas mesazhit të publikuar nga Berisha, Rama ka mashtruar me deklaratën e tij, pasi tregjet që u mbyllën sot nuk janë të përjashtuara nga taksa.

Postimi i plotë: 

Biznesi sot i dha grusht te forte turinjve piktorit deshtak pa te mbathura. Ai si shpetim zgjedh mashtrimin!

Zyrtari i larte tatimor e pergenjeshtron

si mashtrim deklaraten e tij se tregjet nuk do kene TVSH.

Nderkohe qe, ne vendimin e qeverise te azhornuar, ata do jene ne TVSH ne rastin e mbi 2 milione. Ne vendim (shif nenin 11), jane perjashtuar vetem profesionet e lira, te cilat nuk kane prag TVSH, bujqesia qe e ka 5 milion pragun dhe hotelet me pese yje do ta kene vetem 6%.

Ndaj ju bej thirrje te gjitha bizneseve te vogla ne tregjet e vendit dhe jashte tyre, pas grushtit qe i dhane sot kryeministrit pa te mbathura te vazhdojne betejen deri ne fitoren e tyre te plote!

Lexoni mesazhin e tij. sb

“Doktor, Rama mashtron ne postimin e tij ne fb, pasi tregjet qe mbyllen sot qepenat nuk jane te perjashtuara nga TVSH-ja. Ato do jene ne TVSH ne rast te xhiros mbi 2mln leke.

Po ju dergoj nenin perkates(11)te VKM-se se azhornuar

Ne kete nen vihet re se trajtim ndryshe kane profesionet e lira (qe skane fare prag tvsh),

Bujqesia qe e ka 5 mln, dhe

Paketa qe miratuan per hotelerite e luksit (6% tvsh)”

 

7 Comments

  1. Ne se mesohemi te na vjedhin , e tu themi bravo,duhet te jemi si ky komentuesi Pesha’, por nese i kemi tere punet ne terezi, o me vjedhjem ome drogen.Kur erdhi ne pushtet ky KM , pati thene qe per koncesionet, e vjedhjet do zbatohet ligji. Por ndodhi qe kur erdhi ne pushtet me tere ato premtime mashtruese, na doli me hajduti e drogmeni i tere historise se ketyre viteve, andaj nese je penduar i dashur komentues, Pesha’ i pa peshe, mos tymos shume me opinioninse ye gjithe kane vjedhur.Per kete ata qe e kane bere , eqe i kane hure ne hakduhen shporrur,e konfiskuar pasurite, e kjo kur drejtesine mos ta urdheroi politika, sic po ndodh e me cpo shohim, prokuror kemiRAMEN,,,,,,,,,te na rroje ;;;drejtesia””’

  2. Ne se mesohemi te na vjedhin , e tu themi bravo,duhet te jemi si ky komentuesi Pesha’, por nese i kemi tere punet ne terezi, o me vjedhjem ome drogen.Kur erdhi ne pushtet ky KM , pati thene qe per koncesionet, e vjedhjet do zbatohet ligji. Por ndodhi qe kur erdhi ne pushtet me tere ato premtime mashtruese, na doli me hajduti e drogmeni i tere historise se ketyre viteve, andaj nese je penduar i dashur komentues, Pesha’ i pa peshe, mos tymos shume me opinioninse ye gjithe kane vjedhur.Per kete ata qe e kane bere , eqe i kane hure ne hakduhen shporrur,e konfiskuar pasurite, e kjo kur drejtesine mos ta urdheroi politika, sic po ndodh e me cpo shohim, prokuror kemiRAMEN,,,,,,,,,te na rroje ;;;drejtesia””’

  3. Ne se mesohemi te na vjedhin , e tu themi bravo,duhet te jemi si ky komentuesi Pesha’, por nese i kemi tere punet ne terezi, o me vjedhjem ome drogen.Kur erdhi ne pushtet ky KM , pati thene qe per koncesionet, e vjedhjet do zbatohet ligji. Por ndodhi qe kur erdhi ne pushtet me tere ato premtime mashtruese, na doli me hajduti e drogmeni i tere historise se ketyre viteve, andaj nese je penduar i dashur komentues, Pesha’ i pa peshe, mos tymos shume me opinioninse ye gjithe kane vjedhur.Per kete ata qe e kane bere , eqe i kane hure ne hakduhen shporrur,e konfiskuar pasurite, e kjo kur drejtesine mos ta urdheroi politika, sic po ndodh e me cpo shohim, prokuror kemiRAMEN,,,,,,,,,te na rroje ;;;drejtesia””’

  4. @@@ Ore GO ose Go tek KY jetimi pa Emer,qeke loqe I lapsit,nuk mbahet portali me shprehje vetijake cuditberese,force ti nuk ke,do te vjedhesh ndonje mendim sepse je shterpe.Hajdutet Jane njelloj dhe ti Loqeja I Lapsit shikon bolet qe te Jane tredhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu