• |
ide | kryesore

Berisha ‘zbulon’ se kush ia dha PD-së përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafës

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij një meme, e cila të le të kuptosh se PD-së audio-përgjimin e vëllait të Fatmir Xhafës ia ka servirur pikërisht Saimir Tahiri. ‘Kali im i dashur, i dogji Xhafës dosja e Gonit. S’ka parë gjë akoma…”, thuhet në këtë meme e bërë virale në rrjet. Pra, në një farë mënyre Berisha thotë se Tahiri është ai që ka nxjerr dosjen me përgjime të Agron Xhafës.

Një ditë më parë në emisionin ‘Studio e Hapur’, Berisha refuzoi të tregonte se kush e kishte kryer përgjimin, duke u justifikuar se nëse e bënte publike mund të vinte në rrezik jetë njerëzish, pra të personave të përfshirë në këtë ngjarje.

Postimi i tij i fundit në Facebook drejton gishtin te Saimir Tahiri, si personi që kërkon të rrënojë Fatmir Xhafën. Por kjo është një hipotezë, pasi vetë Berisha mund të jetë duke bërë diversion te maxhoranca. Prokuroria ka thirrur tre zyrtarët e PD-së, Salianji, Alibeaj dhe Bardhi për të dëshmuar nesër mbi përgjimin që ata denoncuan publikisht.

©LAPSI.al 

12 Comments

 1. Foli djalli, Mallkimi yne. Ky njeri i pa turp , i pa nder , i pa cipe, pa din e pa iman, qelbesire me duart me gjak qe i eshte ngjitur shqiperise ne qafe duke ja thithur gjakun, qe e perdhunoi demokracine shqiptare qe ne lindjen e saj.

  Ky njeri qe ne cdo sekonde te jetes se tij vetem vrerin e largqoftit ka perhapur ne vendin tone, I biri i shejtanit dhe i djallit qe per 27 vite e ka turbulluar, coroditur, vrare, vjedhur popullin tone te vogel et te varfer me intrigat , parapaskenat, shpifjet, vrasjet , krimet e tij.
  Cdo qelize e trupit te tije rrezaton negativitet, shkerdhateri, zi, mallkim, qelbesirllek, maskarallek,

  NUK KA MALLKIM ME TE MADH PER NJE VEND SE SA TE TE BJERI SI udheheqes NJE DJALL I TILLE.

  PTU FARE E KEQE

  1. Komunistet dhe ti rilindas MUTI JENI MALLKIMI i ketij kombi.
   Zoti ja ardhte hakut per poshtersite tuaja.
   Ju halet e rilindjes doni te mbyllin gojen e njerezve qe ju te vazhdoni ti pini gjakun ketij populli.
   Prandaj dhe ju kap histeria kur Berisha ju cjerr masken.
   Edhe ne varr do tju ndjeke hija e Berishes se ai perfaqeson popullin e shtypur e te trembur nga rilindja.
   Por, kur te vije dita do ti paguani te gjitha ne kete bote.

   1. o karo
    berisha perfaso popullin e shtypur dhe te trembur ?
    ai perfaqso vetem debila si puna jote se popllin ai e shtypi ne e tremi per 20 vjet

 2. Shpellkaret jane ne afsh keto dite… Duket qe nga komentet e tyre idiote… Se ca dreqin shpresojne, se merr vesh njeri… Se kuptojne qe ju ka ardh koha te zhduken e futen prape neper shpellat nga kane dale…

 3. Sec eshte nje idiot me siper qe shkruan se Sali Berisha perfaqeson popullin e shtypur e te trembur!
  O zagar, ke popull perfaqeson Berisha, Shqipetar apo Serb?
  Ai ka treguar me vepra qe ka percare, vrare, zhdukur ne menyre misterioze, qe finalizohet me veprimin me kriminal te ndodhur ne Shqiperi duke furnizuar me nafte ushtrine Serbe per te vrare Kosovaret.
  Ai, Saliu, e ka te justifikuar mbasi eshte dobic i Karaxhicit, por ju mor idiote njerez primitive kujt i sherbeni?!

  1. O debila rilindas ju kujtoni se do t; jeni gjithmon; n; pushtet, por shume shpejt do t; thyeni qafen, por fillimisht do ti hani koken njeri tjetrit, pastaj populli ju mbeturinave shoq;rore pa arsim dhe pa aft;si profesionale vec ham-hameve nepr portale do tju hedh n; plehra andej nga keni dale.

 4. Ju jeni kaq debila se ju duket veja te perjethsem ne pushtet, por prisni se nuk keni pare gje akoma.

 5. Intriga idiote te nje idioti. Ky kujton se njerzit jan ata te viteve 90. E do han intrigat e ketij. Do te fusi ne sherr socialistet me njeri tjetrin. O koqe kandari keto sot si han as ata qe jan ne fillore. Po ska gje le te pellas dhe pak akoma. Gomari pellet me fort kur i vjen fundi.

 6. O -i qifsha -ropt–i njejti komentues ka perdorur pseudonime dhe ka shkruar ne kete faqe te tere komentet .Ketij dhe ne gjumet i del Berisha-.Keta jane si ata kuaj e rrahur nga koka sa del -Sala–ne portal ,ne face-book,ne televizor keta dhjesin gjak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu