• |
ide | kryesore

Rama: Më thanë “mos e lësho Fatmirin, siç e lëshove Saimirin” (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Duke e konsideruar të gjithë historinë e skandalit të vëllezërve Xhafaj, një parodi dhe një maskaradë të mirëfilltë destabilizuese, kryeministri Edi Rama e ka ritreguar me nota ironie atë që ka ndodhur këto ditë, që nga zbulimi i vendimit të dënimit të Agron Xhafajt, tek akuzat për mosekstradimin e tij e deri tek përgjimi i publikuar nga PD.

Rama tregoi në grupin parlamentar se shumë ndjekës në rrjetet sociale i kishin shkruar “Mos e lësho dhe Fatmirin, siç e lëshove Saimirin” fjalë që e kishin bërë të mendohej.

“Kam parë reagimet e njerëzve këto ditë që në mënyra të ndryshme, mos e lësho edhe Fatmirin si lëshove Saimirin, Saliu nuk ka lëshuar vrasës, mos e lësho për të mbajtur karrigen tënde e të tjera me radhë, në këtë diskurs.

Por u them të gjithë atyre që mendojnë kështu se unë mendoj më ndryshe se ata.

Drejtësia nuk bëhet duke shkuar pas gjurmëve të njerëzve tanë, ndërkohë që ujqërit të padrejtësive nuk u ka hyrë gjëmbë në këmbë, por duhet tu dëgjojmë ulërimën duke kërkuar koka ndër ne.

Së pari, ne nuk jemi ata, as nuk jemi si ata, as nuk mund e nuk duhet të bëhemi si ata.

Nuk jemi të rënë nga qielli, nuk jemi ëngjëj, të paprekshëm e të pagabueshëm.

Ne kemi një dallim themelor me ta, ne socialistët historikisht jo sot, por edhe sot, marrim përgjegjësi për vendin.

Ne mbajmë përgjegjësi për veten. Nëse ata janë të papërgjeshëm në raport me vendin dhe veten e kanë lënë peng që në vitin 1991. Parimi i atij pengmarrësi të partisë së tij në krye të atyre për 30 vjet me radhë, është unë të ngre dhe unë të mbaj, mjafton që të bësh atë që them unë dhe ti mund të vrasësh, djegës apo godasësh dhe unë s’të lëshoj gjallë.

Te ne s’ka qenë kurrë kështu dhe s’ka për të qenë dot kështu. Ne jemi ndryshe, nuk jemi si ata. Nuk është rastësi po të kthesh kokën pas, sa herë atyre u është dhënë mundësia të ndërtojnë qoftë edhe një komunë, kanë shkatërruar e kanë prishur më shumë se sa kanë ndërtuar. Ndërsa ne që nga lindja e PS-së, gjithmonë kemi ndërtuar dhe ndrequr më shumë se sa kemi prishur” u shpreh Rama.

10 Comments

 1. E PAT DHJERJEN E STALINIT RAMA SI MBRON MUTIN E ENVERIT XHAFA.tha nje laborator botror mr renome ka vlersuar audion e trafikimit.cili laborator botror ishte ai, laboratori i filip cakullit,sokol palles,apo kujt.dje e moren ne 0ren 10 pra 24 or ende nuk jan ber dhe ekspertet e rames derguan me avion ne amerik video inqizimin 15 ore vajtje e avion dhe 15 ore kthim pas me avion dhe ja sollen monstres rama pas 30 orve.pra rama si i droguar qe esht e mbi doz nderhyri ne hapsir dhe koh ,shembi te gjitha ligjet e fizikes dhe beri kete mrekulli.ta zem e qoi ne itali audion ne 10 oficeri i policis e morri dhe rama me helikopter e dergoi menjeher tek nje studio italjane qe e zgjodhi vet,perpunoi videon dhe tash ju thot shqiptarve esht e rreme.a nuk duhet te flas ürokuroria por muti i stalinit rama.

 2. ram mut sot tregoi se kush eshte prokurori.kush i dha ketij videon kur prokuroria e ka kete te drejt.pra dhjerja e stalinit rama po ben si dhjersi stalin.

 3. cfare ke ndrequr ti o i lojtur nga mendja. flet per poltiken duke bere retorike mbi perjudhen rilindase me ne krahe nje trap si sgarbi. evolucioni i njeriut i ka kaluar keto etapa po injoranti qe lexon nje liber dhe mjaftohet me aq nuk eshte se ka shume parime ne koke. sa pune i ke prishur profesionistave ne shqiperi kur ke qene kryetar bashkie vetem e vetem qe te mos binin nga karrigja miqt e tu. eshte e lehte te besh politike kur i fut te gjithe ne nje thes, inxhinieri me trafikantin, arkitekti me vrasesin, nderkohe bytha jote ne surrel rri rehat. eshte si puna evropianeve qe flasin per paqe dhe presin qe emigrantet te qetesohen, nderkohe qe per vete rrine rehat ne karrige, gjithe mundimin e merr populli ne kurriz. mbaje mire dhe me trapa si erdokari mbaje, se ta do interesi. palaco do i lesh shqiptaret ne mjerim psikologjik duke i degjeneruar me fjalimet e ca copa mishi me dy sy qe bejne profesionistin dhe skane rrezikuar njeher ne jeten e tyre per te bere gjene e duhur. fasad koke e kembe. Kush e beri tiranen shkel e shko arkitektet dhe inxhinieret qe duhet tju shkonin kunder trendit tend ? kshu e mbajte partine ne kembe vidh ide ca andej ca kendej. jane bere militantet hyjnoret e rinise, apo sdoli ne mode dhe komunikimi tani. jasha gezoni o te babzitur

 4. Jo mire te kane thene o -skizofren-mos e lesho -Fatmirin-si-Sajmirin–se po e leshove i bere gropen vetes.Nuk te ka thene njeri po ajo mendja tende prej nje -anormali–qe mundohet te shpetoje vetveten nga perpelitjet e fundit te qeverisjes tende me mafioze.Po iku Fat-ligu-te mori dhe ty me vete pa nje ,pa dy.

 5. Thote Kellira e Rilindjes: Ne s’jemi si ata, ne që nga lindja e PS-së, gjithmonë kemi ndërtuar dhe ndrequr
  më shumë
  se sa kemi prishur!!!!
  V. O
  Tani I duhet PS ktij mafiozit sorosian
  (qe I vuri damken me ngjyrat ylberiste Rilindore)

 6. me keto qe thote ky del qe tahirin e ka leshuar me kot. ore eshte ne vete ky
  zgjohu Popull kur tu drogohen e perdhunohen 13 vjecaret do jete teper vone

 7. ter naten kokaina ne njeri vesh,kanabisi e heroina ne tjetrin vesh dhe palla e geromit ne prapanic i than qelbesires rama mos e dorzo dhjerjen e stalinit xhafa,se populli pa ket dhjerje stalini dhe mutin rama nuk mund te mbijetoi.pastaj kush do ju perdhunoi femijet ne grup po burgosi roshin e frroket,kush do ju trafikoi motrat,nenat e te miturit pos doshit ne parlament e artur bushit ne bashki,kush do ju vras pastaj e te vej tritol pos prengave e ndokve,po kokain kush do ju mbjell po quam tahirin ne burg.ne burg shtepie ben aty i shkojn gregori e olsi.

 8. Ne fakt kane 2 njerez qe nuk kane asgje te perbashket me njeri tjetri. Te krahasosh Xhafen me Tahirin, eshte te pakten dashakeqesi politike. Rama Tahirin e shtrydhi , e hodhi me njeren dore e po e pret me tjetren. Ndersa Xhafa eshte i vetmi qe mund ti jap kredibilitet kesaj maxhorance ne dekompozim, e bere njesh me krimin dhe interesat e oligarkeve te rinj shqiptare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu