• |
ide | kryesore

Shqiptarët s’kanë lekë?! Ironia e fortë e Ermal Mamaqit: 180 euro nata e s’ka asnjë dhomë të lirë

Arkiva, Paparazzi
mamaqi sr.png
Ermal Mamaqi është nisur me pushime në jug të Shqipërisë, por mesa duket nuk do të mund të shijojë dot destinacionin që kishte preferuar.
Ai është gjendur në Sarandë dhe ka publikuar një foto në llogarinë e tij në Instagram teksa në sfond ka plazhin e një resorti turistik. Edhe pse dhoma në këtë resort bën 180 euro nata, Mamaqi thotë se nuk kishte asnjë vend të lirë! Menjëherë kanë vërshuar komentet ironizuese ndaj ankesave të shqiptarëve se “nuk kanë lekë”.
 
“Santa Quaranta… aty ku dhoma bën 180 euro dhe nuk ka asnjë dhomë të lirë…”
 
Megjithatë, edhe pse ka mbetur pa vend, Mamaqi ashtu siç e karakterizon gjithmonë tipin e tij e ka kaluar këtë moment me të qeshur. Ashtu siç edhe ka dalë në foto. 

Kthehu