• |
ide | kryesore

15 yjet e “Hollywood” që “vdesin” të luajnë me lodra seksi (Foto+18)

ArkivaLodrat e seksit janë ato lodra që shiten me shumicë dita ditës për njerëz që kërkojnë kënaqësi shtesë ose duan të eksperimentojnë seksualisht.Pjesë e këtij rrjeti janë dhe yjet me famë botërore, të cilët e kanë shprehur hapur dëshirën për të luajtur me to. Me kalimin e kohës lodrat e seksit nuk shihen më si diçka negative dhe nuk cilësohet më si tabu, por përkundrazi njerëzit kanë filluar ti shfaqin hapur. Gjithmonë ato janë diskutuar dhe janë konsideruar si një art që shumë nga yjet ndihen krenarë të pozojnë dhe “vdesin” të luajnë më to. Disa thashetheme se Lindsay Lohan i dhuroi 12 vibratorë një mikeshës së saj ka bërë bujë në internet. Ndërsa disa të tjerë thonë që Lady Gaga i ka dhënë për ditëlindje Beyonce një kamzhik me dorezë të zbukuruar nga diamanti.
Më poshtë janë listuar 20 yjet që “vdesin” të luajnë me lodra seksi.
1. Eva Longoria
Në një nga intervistat e saj, ajo u shpreh “Nuk po e shijoja seksin deri sa fillova të mastrubohesha. Përpara saj nuk ndihesha mirë seksualisht. Para 3 vitesh bleva vibratorin tim të parë. Më vjen inat dhe turp që nuk e kasha zbuluar më herët. Tashmë i jap si dhuratë të gjitha mikeshave të mia nga një vibrator lepur. Dhurata më e bukur që unë ju jap atyre është një orgazëm.” Çfarë mendimi!

2. Beyoncé and Jay-Z
Ky çift ka një oreks dhe një dëshirë të paparë për të luajtur me lodra seksi. Këto dy yje kanë shpenzuar afërisht $6,000 mijë dollar për një linjë lodrash seksi të mbuluara me ar në një prej dyqaneve më të njohur në New York, “Babeland”.

3. Halle Berry
Ajo ka deklaruar se e viziton rregullisht “The Pleasure Chest”, një dyqan që përmban lodra seksi në Los Angelos. “Nuk mund të harroni seksualizmin, nuk është diçka e mirë.

4. Taylor Momsen
Në moshën 16-vjeçare në një intervistë për revistën “Disorder”, ajo pranoi se miku i saj më i ngushtë ishte vibratori, me të cilin kishte një dëshirë të madhe për të luajtur.

5. David and Victoria Beckham
David ka shpenzuar një shifër marramendëse prej 1.8 milionë dollar për një vibrator platinium, baza e të cilit ishte e mbuluar me diamant 10 karatsh i cili barazohej me një varse diamanti 16 karatëshe. Një dhuratë shik për nusen e tij Victoria Beckham për të luajtur.

6. Alicia Silverstone
Alica bleu një vibrator i quajtur “The Leaf” i cili ishte i përbërë nga një material plastik jo toksik. Në të ajo shkruajti “ Më pëlqen që ngjanë natyrale dhe femërore…si gjethe dhe lule….jo e frikshme”.

7. Miley Cyrus
Miley postoi një foto në twitter të një vibratori të cilin e ka quajtur si “Adonis”.

8. Madonna
Kthehmi pas kur Madonna ishte e martuar me ish burrin e saj Guy Ritchie, të cilët u fotografuan në daljen e një hoteli me një qese transparente ku TMZ raportoi se në të ndodhej një dildo lejla.

9. Kate Moss
Mbretëresha Kate ka një vibrator 24 karatsh i mbuluar me ar nga Jimmy Jane në rrethin e lodrave të seksit, i cili është silenciz, kundra ujit. Aktualisht, ky vibrator shitet për 425 dollarë.

10. Ariana Grande
Ari gabimisht postoi një selfie në Instagram me një gjë të zezë i vendosur në dysheme pranë saj. Tashmë ju ngelet ju për të fantazuar se çfarë ishte dhe çfarë ajo po bënte me të.

11. Maggie Gyllenhaal
Vetëm Maggie-t i ndodh që të bie në dashuri me vibratorin e saj ndërkohë që punon në një film të quajtur “Hysteria”, i cili flet për shpikjen e vibratorëve. Me guximin që nuk i mungon ajo u shprej se kishte një koleksion të pabesuseshëm dhe nuk e kishte problem ta ndante me shoqërinë.

12. Rihanna
Ajo u fotografua teksa blente një vibrator rozë në një dyqan parisien që mbante lodra seksi. Por ky nuk ishte i vetmi, Rihanna është parë dorë për dore me Drake duke blerë dhe tek “Wicked Wanda’s Adult Emporium”.

13. Jennifer Lawrence
Aktorja e sukseshme Jennifer Lawrence tregoi një histori qesharake në “Oscar” ku në një hotel poshtë krevatit kishte gjetur një kuti me një sasi të madhe bishtash që futeshin në prapanicë. Epo ajo që ndodh më vonë nuk tregohet.

14. Katy Perry
Në vitin 2013 ajo u fotografua në një dyqan lodrash seksi, duke kontolluar rreth vibratorëve e duke i testuar në qafë. Një raport thotë se dashuria e Katyt për vibratorët është më e madhe se ajo me meshkujt.Në fund ajo bleu një vibrator argjendi.

15. Lady Gaga
Lady Gaga flet me krenari për koleksionin e saj të vibratorëve. “Unë jam single një punëdashëse dhe shumë e vetmuar. Por jam mirë. Vibratori dhe unë kemi një mardhënie të shkëlqyer” është shprehur ajo.1 Comment

 1. Hey,

  I was researching about adult toys this afternoon and stumbled upon your blog – a great collection of high-quality articles.

  I am reaching out to you because I’d love to contribute a guest post to your blog.

  I promise to fill the piece with solid points and actionable tips. I contribute regularly to blogs .

  Here are some topics:
  [Why do people like to use sex toys?]
  [How do I introduce my wife to sex toys?]
  [Sex Bloggers name their favorite Sex Toys]

  Let me know and I’ll be sending you the draft as soon as possible.

  I look forward to hearing from you soon.
  Adutoys Team

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *