• |
ide | kryesore

Video/ Punëtorët e ByPassit në Fier dhe Vlorë sërish në protestë, 14 muaj pa marrë rrogat

Lajme, Të fundit


Përfaqësues të 55 kompanive që punuan për ndërtimin e by passit të fierit dhe vlorës kanë bllokuar sëriash aksinn rrugor fier Mbrostar që lidhet me autostraadën Lushnje-Fier.

Ata kërkojnë që shteti tu paguajë detyrimet e lëna pa paguar nga serenisima kompania italiane që u largua pa përfunduar punimet për bypasset e Fiert dhe Vlorës.

Sot protestuesit kërcënuan se do të hyknë në grevë urie nëse shteti nuk reagon për këtë cështjet.


2 Comments

  1. puntoret punojn qelbesirat rama,ruqi,xhafa,habilajt,frroka,balila,ndoka,tahira,sadri abaza pasurohen.anonimusit e llojit te tij qelbesir lesh, per vete kryeqelbesirat mjalt e gukat.

  2. Zoti ari t qifshin klasa puntore mu n byth sepse ti mor qelbesire perfaqeson kapitalistet qe nuk paguajne klaesn puntore. Ti mor qelbesira ari je dashnorja e kapitalistave qe nuk shperblejne puntoret dhe djersen e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *