• |
ide | kryesore

Zbulohet pse Arta Marku iku me urgjencë drejt Shkodrës (FOTO)

Lajme, Të fundit

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku udhëtoi me urgjencë drejt Shkodrës, pasi mbaroi punë me betimin në parlament. Mësohet se arsyeja e udhëtimit ka qenë foshnja e saj e porsalindut.
Sipas gazetarës së News24, Klodiana Lala shkak për këtë udhëtim ka qënë pikërisht foshnja e porsalindur. 41-vjeçarja në kohën që ka aplikuar si candidate për Prokurore e Përgjithshme ka qenë me leje lindje. Arta Marku ka drejtuar Njësinë e Specializur Task Forcë në prokurorinë e Shkodrës, e emëruar në detyrë kur drejtues i Prokurorisë ishte Ulsi Manja. Ajo ka përfaqësuar shumë pak çështje në gjykatë, aq sa nuk mund të përmendte asnjë prej tyre gjatë dëgjesës me deputetët socialistë.
3 Comments

  1. Kjo me kujton shprehjen epike te Aleksander Lalos, ndjese past, qe i tha ministreve…”kaq kisha une, se do shkoj te bej dreken”..Edhe kjo…tha “betohem” dhe u nis urgjent per Shkoder, per t’i dhene gji femijes..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.