• |
ide | kryesore

Naftëtarët e Fierit njësoj si banorët e Zharrëz, nisen drejt Tiranës në këmbë

Lajme, Të fundit

Njesoj si banoret e Zharrezes, naftetaret e Fierit dhe te Ballshit nisen marshimin e tyre drejt Tiranes. Në protestën e sotme përpara prefekturës morën pjesë afërsisht 200 punonjës të rafinerisë ëë Fierit dhe Ballshit. Më pas ata u nisen ne kembe drejt kryeqyteti pasi duan qe autoritetet te reagojne.


Uzina ka ndalur punen me preteksin e nje remonti, por naftetaret nuk e besojne kete gje. Ata thone se kjo eshte mbyllje perfundimtare dhe 1100 punonjes do te ngelin pa pune. Naftetaret kerkojne nje zgjidhje per kete ceshtje, ne nje kohe qe nuk kane marre as rrogat e prapambetura.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu