• |
ide | kryesore

Vasili: Çfarë marrëveshje u bë sot për ‘kokën’ e Çakos

Lajme, Të fundit

Sipas Petrit Vasilit, shkarkimi i Haki Çakos nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit nuk do të thotë asgjë.


Vasili bën përgjegjës Çakon për hapjen e rrugës së trafiqeve. Shkarkimin e sotëm, kreu i grupit parlamentar të LSI-së e sheh si një ‘marrëveshje horrllëku qeveritar’.


Petrit Vasili i qëndroi linjës së tij të akuzave të pas-qershorit 2017, se koka e krimit është vetë Edi Rama.

“Çako hapi rrugët e trafiqeve, është një person i implikuar drejtpërdrejt në trafikun e drogës.

Kjo është thjesht nje marrëveshje horrllëku qeveritar që herë prishen herë pajtohen. Mos mendoni se do ndodhë ndonjë gjë pas ikjes së Çakos.

Koka e krimit është vetë Kryeministri Edi Rama.

Këta thjesht i hedhin hi syve opinionit publik, pasi në veprimtarinë e Çakos e demaskuam kohë më parë.

Jemi njohur kudo si Kolumbia e Europës vetëm sepse Çako lejoi kanabisin”,  u shpreh Vasili i ftuar në Fax News. ©LAPSI.AL 


2 Comments

  1. E djathta dhe opozita nuk ka shprese nese nuk rikthehet z Berisha. Te gjithe opozitaret e tjere jane te pafuqishem para rames.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.