• |
ide | kryesore

Basha-Fevziut: Merre ti pushkën i pari, unë vij pas teje

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se protesta e opozitës në 27 maj synon krijimin e një qeverie anti-mafia. Por në një lidhje me emisionin “Opinion”, gazetari Blendi Fevziu e ka ngacmuar duke i thënë se vetëm fjalët nuk sjellin ndryshim por duhet aksion. Përgjigja e Bashës ka qenë befasuese.


Debati:


Fevziu: Po e ke te fjala, aty mbete. Ka dhe aksione të tjera.
Basha: Për çfarë e ke fjalën? Për sulm me armë?
Fevziu: Jo, por ka aksione të tjera.
Basha: Po qe ashtu merre ti pushkën i pari, unë pas teje.
Fevziu: Desha të thoja që ka edhe djegie mandatesh, tërheqje të të zgjedhurve lokalë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu