• |
ide | kryesore

Basha flet për protestën: Nuk do të jetë as luftë, as spektakël!

Lajme, Të fundit

Pas takimit që pati me aleatët e Partisë Demokratike, Lulzim Basha i bëri thirrje qytetarëve t’i bashkohen të shtunën një proteste paqësore, që siç tha ai “nuk do të jetë as luftë, as spektakël”.


Basha tha se “çdo fake neës që shpërndahet për një skenar të dhunshmë shpreh panikun e Edi Ramës” dhe për të përforcuar këtë tha se do të dalë në protestë me familjen e tij.


“Nesër është dita e bashkimit të një shumice ndaj pakicës, e cila nuk ka rrugë tjetër veç të largohet e t’i hapë rrugë qeverisë antimafia” tha kreu i PD-së.

2 Comments

  1. ne protesta mund tu pergjigjen minoritetet mbasi ato i keni favorizuar mbi shqiptare,t ,si klas politike,kurse shqiptaret i shkatrruat per nje shekull dhe me shum mbeten te zhgenjyer

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu