• |
ide | kryesore

Aeroporti i Vlorës, Rama ironizon opozitën: Çfarë kanë që votojnë kundër? Jo duan çizme

Lajme, Të fundit

Pas votimit kundër të LSI-së dhe PD-së sot për dhënien e autorizimit për nisjen e negociatave për ndërtimin e aeroportit të Vlorës në Komisionin e Ligjeve ka reaguar edhe kryeministri Rama. Rama është shprehur ky është një investim 100 milionë euro ku do të ketë 1000 të punuar dhe do të sjellë një impakt të jashtëzakonshëm ekonomik për vendin.

Po ashtu, ai në një status në Facebook shprehet për opozitën se “këta duan çizme”, duke thumbuar kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi e cila i gjuajti me çizme Ramës në Kuvend gjatë votimit të kryeprokurorit të përkohshëm.


Po me aeroportin e Vlorës çfarë kanë që votojnë kundër?100 mln EU investim 1000 të punësuar të përhershëm superimpakt ekonomik! JO duan çizme.” – shkruan Rama.

 

 

4 Comments

  1. po, na duhet aeroporti ne vlore se kemi afer dhe ne rere dhe ne pistat e tjera na cahen gomat nga gurickat dhe rwzohemi, na kambetur shume droge dhe nuk e lwvizim dot me gomone.

  2. Aeroporti edhe duhet bere per te mirat qe do te sjelle, por parate si do levrohen, nga kush ., e sa do jete fitimi ikontraktueseve me RAMEN, a po populli do i pagoi si gjithe zullumet e ketij bastardi.

  3. Aeroporti duhet bere por transparenca eshte kryesorja,pasi djalli fshihet ne detajet e kontrates.Keshtu ja kane futur
    ketij populli gjithnje duke bere propagande sikur me investimet e huaja do ja lulezonin jeten.

  4. gjysma e popullit nuk kan uj te pojn e qenef per tu dhjer e ky nderton aeroporte .dhe ku ne vlor ku esht deputet dhe te bej kokainen si me qen sheqer.aeroport ne gjirokaster po ose kukes po.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu