• |
ide | kryesore

VIDEO/ Sërish dhunë ndaj shqiptarëve në burgun e Francës

Lajme

2 muaj pas ngjarjes tragjike në Francë ku 23-vjeçari shqiptar Florenc Beqiri u masakrua në burgun e Marsejës dhe ndërroi jetë pasi kaloi në koma vjen një tjetër histori e dhimbshme.


Një video e rëndë është publikuar nga JOQ ku disa të rinj shqiptarë, kanë arritur të filmojnë brenda një burgu në Francë dhunimin e një bashkatdhetari të tyre.


Të rinjtë që kanë dërguar videon thonë se djali është masakruar. I kanë thyer krahun dhe e kanë lënë në ambientet e jashtme të burgut. “Policët ose kanë dorë, ose nuk u plas për ne, se vetëm ashpër sillen” – thuhet në reagim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu