• |
ide | kryesore

Qëllohet disa herë me thikë shqiptari në Firence, në gjendje të rëndë

Lajme

Një shqiptar është qëlluar disa herë me thikë në shpinë nga një tjetër shqiptar, në mes të qytetit të Firences.


Emri i shqiptarit ende nuk është bërë i ditur. Mësohet se ai, disa prej goditjeve i ka marrë afër zemrës, dhe momentalisht ndodhet në spitalin e “Careggi” në gjendje të rëndë.


 

Sulmuesi është larguar ndërsa i plagosuri mësohet se kishte shkuar deri në një pikë karburanti ku kishte kërkuar ndihmë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu