• |
ide | kryesore

Sekuestrohet 5 ton drogë në Itali e ardhur nga Shqipëria, 25 persona në pranga

Lajme, Të fundit

Një operacion i madh i policisë italiane ka vënë në pranga 25 persona, si pjesë e bandës së madhe të trafikut të drogës nga Shqipëria.


Mediat italiane shkruajnë se operacioni është finalizuar me ndihmën e policisë në Catanzaro, në bashkëpunim me agjencitë përkatëse në Romë.


Në pranga janë vënë 25 vetë, mes të cilëve edhe 3 kapot e bandës, përgjegjës për trafikun e 5 ton marijuanë nga Shqipëria.

Detaje për arrestimet nuk ka ende, pasi policia italiane ka paralajmëruar një konference për mediat gjatë orëve në vijim


3 Comments

  1. WHTF, ca behet keshtu ore!

    Kokaine nga Kolumbia, Hashash shqiperie, Heroine Afgano-Turke, kam degjuar qe po qarkullon dhe LCD keto kohet e fundit.

    Ore po paskemi qene te papame me bo tregti ne shqiptaret.

    Prandaj na paskan frike te na fusin ne Europe neve, se pastaj e kemi te hapur deren per te pushtuar tregjet!

    Hahahhaa

  2. Duket se po dizinformoni qëllimisht. Kam përshtypjen nga lajmi juaj se 5 T eshte droga e pergjithshme që ky grup mund të ketë trafikuar gjithsej, jo se ju kap 5 t droge.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *