• |
ide | kryesore

Rrëfehet zëdhënësja e PD-së: Pse frikësoheshin prindërit e mi kur flisja kundër ish-ministrit Tahirit

Lajme, Të fundit
Ina-Zhupa-30-dhjetor.jpgIna Zhupa zëdhënësja e PD-së ka dhënë një intervistë për “Gazeta Shqiptare“, ku mes të tjerash ka folur edhe për deklaratat e saj kundër ish-ministrit Tahiri.

Zhupa është shprehur se prindërit e saj kishin frikë për të kur ajo lëshonte deklarata të forta kundër Tahirit, pasi ai ishte një person i plotfuqishëm në ministrinë e Brendshme.

PyetjesSi e priti familja juaj faktin që u bëtë pjesë e PD-së?”, Zhupa i është përgjigjur:

Ishin të lumtur që po bëja gjënë që doja. Ata kanë qenë përherë në krahun tim, në zgjedhjet që kam bërë. Prindërit patjetër që kishin atë merakun, se duke qenë vija e parë mund të rrezikoja në kuptimin e kërcënimeve. Se politika shqiptare po luftonte me kriminelet në parlament, ishte koha që kërkohej ligji i dekriminalizimit p.sh. Mund të kujtoj kur unë kam dalë në deklarata të forta kundra Sajmir Tahirit kur ai ishte ende i plotfuqishmi i ministrisë së Brendshme, prindërit kishin një farë frike për mua. Megjithatë mbi frikën ka dominuar përherë krenaria që kanë për mua dhe lumturia që më shohin mirë.”5 Comments

  1. Mos na nxirrni me nga keto goglat qe as femijet nuk qeshin me barcaletat e kesja debiles. Mjere PDDDDDD-ja

  2. Prinderit e saj “friksoheshin” nga deklaratat e saj per Sajmir Tahirin na hape barkun moj zedhenese llogjesh,po strateget e vrasjeve politike dhe strategjise se tritolit i ke brenda halese tende dhe Sajmiri nuk ishte pjese e asaj haleje keshtu qe thithe mire kuterbimin e saj po mos u perpiq ta hedhesh ne publik

  3. Halet e kuqe qenkan ne forme sot- qenka paguaj nje dhe merr tre komente debilash. Vjelljet tuaja nuk e mbulojne dot profilin e trafikantit te rendomte Tahiri dhe shokeve te tij. Legena pa personalitet, pse nuk komentoni tek Zeri i Popullit?

  4. Hiqe emrin se na e turperove Stemen tone al je bere per te ardhur keq bashke me babin tuaj shprteror dhe me pdeeen e pjerdhur dhe te rrjedhur qe e keni kthyer ne shtojce te mones turp te ju vije mender opozite jelidhur me oligarket e Edi Rames dhe nuk jua mban bytha te jua permendni edhe emrin dhe na dilni ketu te permendni halet e kuqe kur ju jeni bataku dhe muti i shoqerise qe e keni katandisur pd ne ojq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *