• |
ide | kryesore

Berisha sulmon sërish ambasadorët: Lu e Vlahutin zbatuan planin e Sorosit, i dhanë Ramës drejtësinë

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se reforma në drejtësi nuk ekziston pasi Edi Rama i ka marrë të tëra. Gjatë intervistës në Abc Neës, Berisha akuzoi dy ambasadorët, Lu e Vlahutin, të cilët sipas planit të Sorosit ia dhanë drejtësinë Edi Ramës.

“Reforma në drejtësi është hedhur në erë. Ky përvetësim që i bëri Edi Rama drejtësisë, do t’i kushtojë atij edhe lëkurën e tij, sepse e mori drejtësinë mbi vete. Dy ambasadorët në zbatim të platformës së Sorosit bënë gjithçka t’i japin drejtësinë atij. Rama ka kapur tërësisht drejtësinë. Sot s’ka reformë, reforma është e hedhur në erë që në momentin e vendosjes së Ramës si kryeprokuror”, tha Berisha.


©LAPSI.al 

8 Comments

  1. Ti je idioti më i madh që ka Shqipëria (bashkë me rilindasit e tjerë që u hedhin një kockë nga tepsia, për të lehur), sepse ju nuk dini të bëni punë tjetër veç të lehurës me pagesë.

   1. Kurse ti je debili me i madh ketu.. Nuk e kupton qe ketij qelbesires po i ngushtohet laku… dhe ky po trubullon gjithshka , eshte gati ta djegi shqiperine vetem e vetem qe mos te arrestohet..

    Ty ta kane shpelare trurin komplet.

    1. Laku po ju ngushtohet ju o rilindas idiotë që nuk e kuptoni se ku e keni çuar këtë vend me hashash, kokainë, deputetë kriminelë, polici hashashi, nuk ju numërohen të gjitha ju idiotëve se kaq mund të mbani mend në atë trurin tuaj të droguar.

     1. ik ore pall k.., ngelet me tifozlliqe per parti e politikan. Nje surrat kan te gjith. te gjith b..q. Per sa koh duhet me i duru keta shushunja ne kurriz ton apo delet si pun e ketij siper qe vazhdojn i japin gjakun shushunjave politikan te kujdo partie qofshin. nuk kan asnje nryshim me familjet mafioze apo klanet e narkos. keta tifozat partiak me neverisin me shum se bq politikan.

 1. Ku eshte Zef Brozi ish kryetar I gjykate se larte,…Sala I coi policine per ta arrestuar…..a ka njeri ne bote qe e beson kete mushke hajdute..

 2. Ky edvin hashashi. Vetem nga ato qe shkruan nuk do mend te kuptosh qe i jan prish interesa. Shume i revoltuar, me sa duket qenka nga ata qe po ven per tredhje. Pellit dhe pak akoma se dita po afron.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu