• |
ide | kryesore

SHBA dhe aletët nisin luftën kundër Asadit në Siri, momentet nga hedhja e raketave

Lajme, Të fundit

Ndërhyrja e SHBA dhe aleatëve të saj në Siri, ku gjatë orëve të para të mëngjesit nisi hedhja e raketave, ka ‘mbërthyer’ vëmendjen e mediave botërore.

Sulmi shënon herën e dytë që presidenti Trump përdor forcën ushtarake kundër Sirisë. Ky i fundit njoftoi goditjen ushtarake të premten në mbrëmje gjatë një fjalimi drejtuar vendit me televizion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu