• |
ide | kryesore

Gjykata shuan masën e sigurisë për Durim Bamin për atentatin e supozuar ndaj Tom Doshit

Lajme, Të fundit
durim-bami3.jpg

Gjykata ka shuar masën e sigurisë ndaj Durim Bamit, i akuzuar që prej 2015 për atentat të pretenduar ndaj Tom Doshit.


Ka qenë gjyqtari Bledar Abdullai që ka dhënë vendimin, teksa Bami prej afro tre vjetësh ndodhet në arrest shtëpiak.


Dosja mbërriti në gjykatë pas tre vitesh hetime.

Pas Odisesë në të gjitha shkallet e gjyqësorit dhe pasi Krimet e Rënda shpallen mos kompetencën, edhe Gjykata e Lartë ka larë duart nga gjykimi i kësaj çështjeje, duke e përcjellë për shqyrtim të mëtejshëm në gjykatën e kryeqytetit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu