• |
ide | kryesore

Ishte arratisur nga burgu grek, shqiptari kapet me 248 kg drogë afër Janinës

Lajme

Një tjetër aksion antidroge është zhvilluar sot në Greqi, ku janë sekuestruar 248 kg marijuanë, ndërsa në pranga ranë tre persona, mes tyre një shqiptar 27-vjeçar. Policia e Janinës ka ndjekur dy mjete që vinin nga kufiri i gjelbër dhe i ka kapur në Dhotsiko, Grevena.


Shqiptari me kartë të falsifikuar ishte arratisur nga burgu i Trikallas pasi kishte marrë leje në 15 shkurt 2013 dhe nuk ishte kthyer.Përveç drejtuesit të mjetit, në pranga ranë edhe dy persona, një shtetas shqiptar dhe një tjetër grek, ndërsa ideniteti i tyre nuk bëhet i ditur.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *