• |
ide | kryesore

Dinosaurët dhe njerëzit mund të kenë bashkëjetuar mijëra vite më parë

Stil


Disa hulumtues pretendojnë se një përshkrim i dukshëm i një dinosauri Stegosaurus në gdhendjjet jashtë tempullit popullor të Ta Prohm në Kamboxhia është prova se krijesa parahistorike të ketë bashkëjetuar me njerëzit.

Dinosaurët, me pllaka të gjera mbi shpinat e tyre dhe bishtat me thumba, nuk duhet të shfaqeshin në këto gdhendje pasi kanë qenë zhdukur miliona vete më parë.

Por duke marrë parasysh se tempulli u ndërtua rreth fundit të shekullit të 12-të, hulumtuesit pretendojnë se kjo është edhe prova se disa dinosaurë kanë mbijetuar dhe kanë bashkëjetuar me njerëzit të paktën në 10 mijë vitet e fundit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *