• |
ide | kryesore

Rama pritet me protesta në Lushnje (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta edhe në Lushnjë sot. Ndërsa ndodhej për turin e llogaridhënies publike, qytetarë të Lushnjës dhe të rinj të FRPD-së me pankarta në duar i janë afruar kinoteatrit por nuk janë lejuar nga policia.


“Qeveri e drogës”; “Qeveri mafioze”, “Rama ik”, ishin disa prej parullave dhe thirrjeve të qytetarëve që kanë ndaluar 100 metër larg nga vendi ku qëndronte kryeministri.


Javës së kaluar në turin e llogaridhënies të kryeministri pati protesta edhe në Elbasan, Cërrik e Belsh, ndërkohë që protesta ka pasur çdo ditë nga FRPD edhe në Tiranë pranë zyrës së ministrit të Brendshëm.

3 Comments

  1. E PASH DHJERJEN E STALINIT DHE SHURREN E MILLADIN POPOVIQIT QELBESIREN RAMA NE TV.deklaroi se hotelet kan vetem 6 perqind taks pra hotelet qe nuk punsojn asnje njeri pos 3 muaj ver,dhe taksen e ushqimit e ka 20 perqind.pastrim parash kokaine dhe kanabisi i bie kjo.kriminelet e rames bose lloji i pa emer,astrit,etj krymba qenefi.

  2. 5 militante + 6 kureshtare + 12 police + 2 gazetre = 25 persona ne toatal

    Bravo .. kesaj i thone proteste.. ja tundet themelet pushtetit te droges dhe te krimit .

    ah juve po ju bien breket dhe nuk keni fuqi ti ngrini.

  3. Kesaj i them protest un. Bravo ju lumt diema. Populli e mbushi plot sheshin, nje levizje qytetare me mijra njerez te indinjuar. Cudia e vetme ishte se, si ka mundesi qe 10 polica ariten te frenonin mijra protestues.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu