• |
ide | kryesore

Misteri i miliona eurove në Toyota Yaris/ Kush biznesmen i porositi?

Lajme, Të fundit

Administratori i firmës, Edi Lika, i cili ka kryer transportin e makinave ku ishin fshehur paratë, ka deklaruar para Policisë se nuk kishte asnjë dijeni për prezencën e shumës së eurove të gjetura brenda tyre.

Gjatë marrjes në pyetje pas shoqërimit në Policinë e Durrësit, ai ka thënë se makinat po i transportonte për llogari të një biznesmeni, por pa dhënë emrin e tij.


Nuk kam asnjë lidhje dhe dijeni për paratë, kam kryer thjesht transportin. Ishim kontraktuar nga biznesmenë kundrejt pagesës për të bërë transportin”, mësohet të jetë shprehur shkurtimisht Lika. Ndërsa ende mbetet mister se cili ka qenë biznesmeni nga Kosova që ka porositur 9 makinat, 7 prej të cilave “Toyota Yaris”.

Përveç administratorit, Policia ka shoqëruar dhe dy shoferët e trajlerit, Klevis Lika, 19 vjeç, i cili është dhe djali i pronarit të firmës dhe Agim Ceka, 61 vjeç.

Ata kanë deklaruar në Polici se nuk kanë lidhje me shumën e eurove pasi kanë kryer thjesht transportin e makinave, siç edhe kanë bërë në shumë raste të tjera. 19-vjeçari Lika rezulton se ka kryer një itinerar të tillë të paktën 4 herë nga periudha shkurt-qershor, për të transportuar makina nga Italia për në Shqipëri.

Kurse 61-vjeçari, nga verifikimi në sistemin TIMS, rezulton se ka kryer një proces të tillë dy herë. Policia po vijon hetimet për të zbuluar biznesmenin. Ndërkohë që makinat dhe shuma e eurove janë sekuestruar nga Prokuroria për llogari të hetimeve.

Për të shkuar tek emri i biznesmenit, Policia po kryen verifikimin e dokumentacionit të makinave për të parë se cili është personi apo firma, për llogari të të cilit është kryer blerja e automjeteve nga vendi ku janë nisur për t’u dërguar për qëllime tregtie në vendin tonë.

4 Comments

 1. Ore sikur nuk po komentohet me Talulant Balla si porositesi i ketyre eurove nepre media ?

  Mos keni ndryshuar mendje se meqe e tha bushati qe eurot jane te Taulant Balles , ato patjeter te Balles jane. Ska rruge tjeter.

 2. Komunistet percent e sundown

  Po mete per. Vets
  Erdhi emigrant nag America.kishte dhy vllezer ne fshate.ammerikani pas darke cur ngelen vetemI those vllajt made die meddesem,keni. Vuajte shame ,me cfare mund tu ndihmoje.
  I mesi keerce me nevozizem,asgje hic.I medhi u cudite,por nuke folk se I medsite ish te me poste.
  te nesermen duke hexure,ngelen bashki vllezrit I madh fhe I mediate.Americano e pyre”gjelin”e mesem une ju pyrta care ken nevojde peer ndihme.Ti u nxitove I nerikosure the ”asgje”???
  Po Sa studime Libra recreate Jane perversuare.bile keta surrogate qe kopjojne me thane burimet bag Jane marred Sa me shame referenca kshilltare,konsulente awe me mire me I besushem e me I lexusheme.

  Vllaj me site gjeli I those qe mis ti japishvasgje atij se eshte ”delenxhi”
  Pra vllaj ja bene trooper village ne prapaskene.
  Nje Kosovar ardimtsre ne Dupree, bene nje liber ‘per jakup ferric.
  Institute historic I thane bene disa ndryshime”partiake”maasivizime.origjinalin e mbajti institute
  Pas pal kohe ardimtari Kosovar arrestiherpt agjiracion e propagate
  Institute kudhte njev punonjevpor we nuke dine gjuhe te huaje,dhe nuke kishte ndonje viper
  Sheri I those mere kete liber perpuno shti ndonje gje.
  Shoo ne baxe kaki ndonje kujtim rri 1-2 jave Shiki per Pak arra,fasule,mish Pasternak,po nuke pate leek me than Sa benjn e ti ergon
  :kuptohet qe kjo ish te mashtrime,si kembim I vereres sisertacionit,per
  namu feriin.Shefi e nsihmoje eshte ne vitamin urgent te liberate…per kete liber te pervetsuare u be ”kansidat I ahkwncave”qe j konvertuar dr I shkencave.. arsimta??ri dole NgA burg shkoj te kerkojn linking.
  I thone po eshte boture nje liber per kaki’ ferrin e sy nuke bene.,.
  Ndodhi qe pfrofesori qe Mori librin u smure nag Dick nervore,nuk ish te ne rregulle,u zgjat smundja e vdiq I shkreti.
  Po ja Si benne pervetsime gnejne fasten qe Vdesin njrzite due pa dene asnje contribute beget Ai spposorizuse artistic e materials vetem qe ti daln emir.
  Por metro Libra nuke qendrojn
  Nje pfof Kosovar lexon libein e jail feriit. Tashme kufite e hapur.prof kosoves bene nje liber historic Ku atakon dhe librin e autocrat jakup ferri per shume gabime fresh nje fawn e gjysem.kjo qef nuke qquhet ash,ky lume ndodhet ne Serbia,kjo mane eshte ne mal te zi,kjo ridge eshte ne bosnje etj etj.
  Keshtu kudu e di Sa vepra Jane beret keshtu,pergatit x mere flamurin,ai qe nuke ma ka dither biografin,ska folir asnje fjale,,konsulte,apo propozim,krkese.
  Por ishe autor lidhur me Sa sipper Kane shkruare nje tjetri qe I kerkon ndihme duke I then:
  “‘Une mbarova nje pjes, kame ngalure y. …. nuke eshte I zoti per asgje,x……. nuke merret me ate pune” .
  “Lutemi……,,,,,,,”
  Tfala firma
  Librat duet je ne te Sakata te germohen ne arkiva Ku ka jetureve punjare personazhi,,fshat qytete etj..
  Jo Si oligarket qe cfare those oligarku nuke those pashallari
  CFA those site nuke e those newer.e hane fjalet per asgje.cfarevthote londra.parisi,berlini,brusseli,berina,
  Athina, beogrdi,.
  Qeverria,baskia, paguajne,mikroborgjezine ,gjoja shoqeria civil blihet e thone
  Biseduem die u Mura vests do Ta shembim theatrin se nuke bene dreka e dark
  due blare sahab lepirsa.?
  cfarecestrade cur velaj Si harbute Ku dhte ne grupin parliamentary. ;Disa ape nje grua klidthi
  Sikur ish te ne ekstaz apron a…a….o Arian
  O Arian o arkone.po Kish Jane ata cpurdhjak police e fshfet qeci pagan Raman me fjjate depute te sock komunistecedhevtek portal e wc.!rama Na shiti mend c Jane kto roje badigada e sot Ku ka rrethure gjth tirane

 3. Po eshte e vertet qe po I Postoj shpejt
  Komunistet percaj e sundojn

  Pershendetje
  Nuke eshte perseritje e nderuera redaksi AOL redactor
  Jane ceshtje jetike

  Po ,o mete per Vete
  Erdhi emigranti nga America.kishte dy vllezer ne fshate.ammerikani pas darke cur ngelen vetemI those vllajt made die meddesem,keni. Vuajte shame ,me cfare mund tu ndihmoje.
  I mesi keerce me nevozizem,asgje hic.I medhi u cudite,por nuke folk se I medsite ish te me poste.
  te nesermen duke hexure,ngelen bashki vllezrit I madh fhe I mediate.Americano e pyre”gjelin”e mesem une ju pyrta care ken nevojde peer ndihme.Ti u nxitove I nerikosure the ”asgje”???
  Po Sa studime Libra recreate Jane perversuare.bile keta surrogate qe kopjojne me thane burimet bag Jane marred Sa me shame referenca kshilltare,konsulente awe me mire me I besushem e me I lexusheme.

  Vllaj me site gjeli I those qe mis ti japishvasgje atij se eshte ”delenxhi”
  Pra vllaj ja bene trooper village ne prapaskene.
  Nje Kosovar ardimtsre ne Dupree, bene nje liber ‘per jakup ferric.
  Institute historic I thane bene disa ndryshime”partiake”maasivizime.origjinalin e mbajti institute
  Pas pal kohe ardimtari Kosovar arrestiherpt agjiracion e propagate
  Institute kudhte njev punonjevpor we nuke dine gjuhe te huaje,dhe nuke kishte ndonje viper
  Sheri I those mere kete liber perpuno shti ndonje gje.
  Shoo ne baxe kaki ndonje kujtim rri 1-2 jave Shiki per Pak arra,fasule,mish Pasternak,po nuke pate leek me than Sa benjn e ti ergon
  :kuptohet qe kjo ish te mashtrime,si kembim I vereres sisertacionit,per
  namu feriin.Shefi e nsihmoje eshte ne vitamin urgent te liberate…per kete liber te pervetsuare u be ”kansidat I ahkwncave”qe j konvertuar dr I shkencave.. arsimta??ri dole NgA burg shkoj te kerkojn linking.
  I thone po eshte boture nje liber per kaki’ ferrin e sy nuke bene.,.
  Ndodhi qe pfrofesori qe Mori librin u smure nag Dick nervore,nuk ish te ne rregulle,u zgjat smundja e vdiq I shkreti.
  Po ja Si benne pervetsime gnejne fasten qe Vdesin njrzite due pa dene asnje contribute beget Ai spposorizuse artistic e materials vetem qe ti daln emir.
  Por metro Libra nuke qendrojn
  Nje pfof Kosovar lexon libein e jail feriit. Tashme kufite e hapur.prof kosoves bene nje liber historic Ku atakon dhe librin e autocrat jakup ferri per shume gabime fresh nje fawn e gjysem.kjo qef nuke qquhet ash,ky lume ndodhet ne Serbia,kjo mane eshte ne mal te zi,kjo ridge eshte ne bosnje etj etj.
  Keshtu kudu e di Sa vepra Jane beret keshtu,pergatit x mere flamurin,ai qe nuke ma ka dither biografin,ska folir asnje fjale,,konsulte,apo propozim,krkese.
  Por ishe autor lidhur me Sa sipper Kane shkruare nje tjetri qe I kerkon ndihme duke I then:
  “‘Une mbarova nje pjes, kame ngalure y. …. nuke eshte I zoti per asgje,x……. nuke merret me ate pune” .
  “Lutemi……,,,,,,,”
  Tfala firma
  Librat duet je ne te Sakata te germohen ne arkiva Ku ka jetureve punjare personazhi,,fshat qytete etj..
  Jo Si oligarket qe cfare those oligarku nuke those pashallari
  CFA those site nuke e those newer.e hane fjalet per asgje.cfarevthote londra.parisi,berlini,brusseli,berina,
  Athina, beogrdi,.
  Qeverria,baskia, paguajne,mikroborgjezine ,gjoja shoqeria civil blihet e thone
  Biseduem die u Mura vests do Ta shembim theatrin se nuke bene dreka e dark
  due blare sahab lepirsa.?
  cfarecestrade cur velaj Si harbute Ku dhte ne grupin parliamentary. ;Disa ape nje grua klidthi
  Sikur ish te ne ekstaz apron a…a….o Arian
  O Arian o arkone.po Kish Jane ata cpurdhjak police e fshfet qeci pagan Raman me fjjate depute te sock komunistecedhevtek portal e wc.!rama Na shiti mend c Jane kto roje badigada e sot Ku ka rrethure gjth tirane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu