• |
ide | kryesore

FOTOLAJM/ Librat, tharësja e flokëve dhe letra higjenike në Bibliotekën Kombëtare

Lajme, Të fundit


Vetëm në Shqipëri mund të bëhen bashkë në një bibliotekë, një libër, një tharëse flokësh dhe një letër higjenike. Janë mjetet e punës të punonjësve të Bibliotekës Kombëtare që këto ditë po thajnë me ç’të munden librat e dëmtuar nga përmbytja e katit të nëndheshëm. Shumë prej librave janë nxjerrë në dritare për t’u tharë në diell, siç tregojnë fotot më poshtë të realizuara nga LSA. Kjo është katastrofa e dytë që ndodh në këtë institucion, që para përmbytjeve ka rënë pre e zjarrit. Edhe atëherë askush nuk mbajti përgjegjësi për dëmet që iu shkaktuan librave.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *