• |
ide | kryesore

Gjermania ndaj Koresë për kualifikimin

Rusi 2018, Sport

Gjermania rinis ndjekjen e kualifikimit përballë Koresë së Jugut. Skuadra e Low duhet të bëjë detyrën duke fituar përballë aziatikëve, e më pas të mësojë nëse ka shanse të marrë vendin e parë. Rikthehet Ozil në formacion po ashtu si Khedira, ndërsa dy krahët janë Reus e Goretzka. 4-2-3-1 për Manchaft që do të gjejë përballë një skuadër të eleminuar si Koreka e Jugut, por që kërkon deri në fund të jetë dinjitoze.
4-4-2 vendoset koreanët që i besojnë si gjithnjë shpejtësisë së Son dhe Koo në vijën e parë të sulmit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu