• |
ide | kryesore

Berisha publikon informacionet për vrasjen e shoferit të Xhafajt: Ishin 2 ekzekutorë

Lajme, Të fundit

Sipas Sali Berishës, vrasja e shoferit të Fatmir Xhafajt në ambientet e Gardës është realizuar nga dy persona. Ish-kryeministri publikoi denoncimin e ardhur në adresë të tij nga një punonjës i Gardës, i cili tregon se Shkëlzen Qordja u vra sepse pati një konflikt me ministrin dhe ka nxjerrë të dhëna konfidenciale në një nga klubet e Tiranës.

Personi që i shkruan Berishës premton se do të zbulojë më shumë rreth kësaj ngjarjeje edhe pse sipas tij, është e vështirë të merret një informacion brenda Gardës.


POSTIMI: 

Krye, Krye, Kryeprokuror Edvin Rama lan duart nga Korça si Pilati!

Vrasja brenda ne Garde e shoferit te familjes mafioze Xhafaj, eshte realizuar nga dy vrases dhe eshte vrasje shteterore! sb

“Pershendetj doktor nxitimi i kryeministrit per te shpallur vetvrasje egzekutimin mafjoze te shofert te Ministrit Xhafa esht deshmi e vendosmerise se tyre per fshehur me çdo kusht krimin e rend qe u krye brenda gardes ndaj nje punonjesi te gardes.Ketu ne garde te gjithe jemi shume te tronditur.Te gjithe e dine se ai djale dinte çdo gje per Xhafen dhe Don Agaçion sikunder uk dihet shkaku se pse Ministri se fundi ishte ftohur me te.Gardiste me thone se mbremjen pas debatit te ashper sherrit dhe zenjes tek aktiviteti i fundit qe ka patur me ministrin, per te cilin ne garde e dine shume persona shoferi i i zemruar

ne shoqerin e nje shoku ka shkuar ne nje nga lokalet ne Tr kuthuhet qe ai ka folur me shume sec duhet, me pas i jane bashkuar edhe persona te tjere. Do te gjej lokalin ku ai ka qendruar dhe kush e ka shoqeruar pas bisedave sepse nuk dine te ma thone.Ketu ne garde informacionet jane ne duart e nje grupi te ngushte..”

6 Comments

 1. Me iku nje koment pa dashje.
  Ver natyra e ekzekutimit te shaferit te xhafajt,tregon se eshte vrasje shtetrore,si e ish qeveris millosheviçi,gazetaret ruse te vrar e helmuar nga agjentat ruse ne angli
  eliminimet qe i bene Diktatori Erdogan, dhe si e oliver ivanovoçit ne veri te kosoves,nga vet servisi sekret serbe i ludhure me mafine e droges.

  pra ketu nuk done koment,se adresa e krimite eshte ne ps……….

  1. Vrasje që s’mund të krahasohet as me Krasniqin e KOSOVËS, as me Remzi Hoxhën, as me Kosta Trebickën, as me Azem Hajdarin, as me BAXHANAKUN që s’e njifshin në fish, as me…….as me……., as me 21 Janarin 2011. Hetusi i monizmit Berishoviq Sali i gjeti gjithë ato të vetat dhe i ngelën llogjet pa vërtetu.

 2. Gardistet etj dine gjithcka!
  Pervec te tjeresh!

  C’ndodhe?
  Mavria edvin do tentoje ta varrose te verteten si gardistit e shkrete naiv, po s’do e beje dot. Thjeshte: S’i vret dot tere gardistet!
  I ben mashalla te shuallit te kembes Shpellarit (kellire, po ket pune do e beje paq)
  pervec USTAit
  qe do ja ule citjonet ke atletet…

  Tik Tak

 3. Sa turp, nje bashkepuntor ne vrasjen e 21 Janarit se vrases nuk i themi dot flet per skenar vrasje. Ky njeri e coi drejtesine ne ate pike qe te fleje rehat.

 4. Ja ka marr doren Sala ktyre skenareve,se sa e sa njerez ka futur nen dhe ky me femijet e miqt e vet per interesat E tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu