• |
ide | kryesore

Arta Marku komenton punën e Adriatik Llallës, “Nuk pati vullnet për të luftuar korrupsionin”

Lajme, Të fundit

Arta Marku raportoi para deputetëve për punën e Prokurorisë së Përgjithshme për vitin 2017, vit kur institucioni drejtohej nga paraardhësi i saj Adriatik Llalla. Duke lexuar raportin para deputetëve, Marku përmendi një numër të vogël hetimesh të nisura për çështjet e korrupsionit, duke shtuar edhe një koment përtej shifrave.


“Numri i vogël i çështjeve nën hetim për korrupsion është i vogël dhe nuk përputhet me gjendjen reale apo raportet e ndryshme për gjendjen e korrupsionit në vend, ç’ka tregon se nuk ka pasur vullnet nga prokurorët për ta luftuar korrupsionin” tha Marku.


2 Comments

  1. a do falsim per vullnet ndaj punes ? shume mire po pres dhe une, meqe po flasim dhe per korrupsion jo per gje. dikush ti shpjegoje kesaj malokes se lumtur qe korrupsioni eshte evoluar ne menyra te reja. ka internet sot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu