• |
ide | kryesore

Lezhë, sekuestrohen 200 kg marijuanë dhe 4 litër vaj hashashi, 4 persona në pranga

Lajme, Të fundit

Sekuestrohen 200 kg lëndë narkotike marijuanë, 4 litër vaj hashashi dhe 1 armë zjarri në Lezhë. Operacioni “Summer storm” çoi në pranga 4 shtetas.

Kapja e tyre u bë në aksin rrugor Fushë Krujë-Mamurras, ndërsa të arrestuarit janë:

– Tofik Koleci, 54 vjeç, banues në Krujë

– Miri ( Ardit)  Koleci, 32 vjeç, banues në Krujë

– Mirand Qira, 42 vjeç, banues në Krujë

– Ndriçim Doku, 39 vjeç, banues në Krujë

Nga policia vazhdon puna për evidentimin e personave të tjerë, të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan edhe 2 automjete dhe  4 celularë, ndersa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Lezhë për ndjekje  të mëtejshme për veprat penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike’ kryer në bashkëpunim” dhe ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu