• |
ide | kryesore

Pranga dy hajdutëve shqiptarë në Itali

Lajme

Dy shqiptarë dhe një rumun u vunë në pranga pasi vodhën një banesë në Faleria të Italisë gjatë mbrëmjes së djeshme.

Pas ankesës për vjedhje të paraqitur nga pronarët e banesës me qira, karabinierët e komisariatit të Falerias kanë filluar hetime të gjera, gjë që çoi në identifikimin e dy grabitësve, 35 dhe 40 vjeç, të cilët dje u gjurmuan në Romë dhe u arrestuan. Ata u dërguan në burgun e Rebibbia-s.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu