• |
ide | kryesore

‘A më gjen dot ku jam?’, autori i masakrës së Vlorës ironi me Ramën para se të arrestohej

Lajme, Të fundit

Paara se të arrestohej Ridvan Zykaj autori i vrasjes së 8-fishtë në Resulaj të Vlorës ka pasur kohë edhe të komentonte në adresën e tij në Facebook. Zykaj, me anë të facebook i është drejtuar kryeministrit Rama duke e sfiduar këtë të fundit në formë ironie: “O Edi Rama a më gjen dot ku jam?”.

Ridvan Zykaj duke shfrytëzuar edhe terrenin të cilin ai e njeh shumë mirë pasi ka punuar edhe si bari në ato zona ka shtuar vështirësitë për lokalizimin e tij nga ana e ‘uniformave blu’ për disa orë, ku më në fund, mëngjesin e ditës së sotme është bërë i mundur edhe arrestimi i tij.

Ngjarja e pasdites së të premtes çoi në humbjen e 8 jetëve. Ridvan Zyka, me kallashnikov u mori jetën 8 anëtarëve të fisit të tij me të njëjtin mbiemër.

 

5 Comments

  1. Ka pas lezet ne kohen e shpellarit te viçdolit o vlla. Te vriste krimineli dhe se bezdiste njeri. Madje dilte edhe per kafe ne pazar…. tamam demokraci, jo si tani qe eshte kthy diktatura. Me vjen vertete gjunaf per shpellaret qe po ju behet jeta ferr…. Ja, duken dhe nga komentet qe bejne, i ka mbyt pezmi i madh…. jeni merzit shume…. Hajd se ju kalon po he….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu