• |
ide | kryesore

Radikali serb: Kur të shkatërrohet NATO, do marrim Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës

Lajme, Të fundit

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg nga Tribunali i Hagës për krime lufte, vazhdon me deklarata që bëjnë thirrje për luftë në Kosovë. Madje ai shkon edhe më larg duke synuar që Serbia të marrë edhe një pjesë të Shqipërisë.


Sheshel, përmes një postimi në Twitter, ka treguar se Serbia duhet të përgatitet që me luftë sërish ta marr Kosovën, pasi nga atje të tërhiqen forcat e NATO-s.


“Në mënyrë që ta çlirojmë Kosovën dhe Metohinë, ne duhet që me forca të fuqishme ushtarake dhe policore të ndjekim të gjithë shqiptarët që nuk e njohin shtetin serb. Këtë nuk mund ta bëjmë derisa NATO është atje. Ndërkohë, derisa presim që NATO shkojë dhe të vërsulemi atje, duhet që nën kontroll të fortë serb të mbajmë bile një pjesë të Kosovës”, ka shkruar Sheshel.

Ai më pastaj u ndërlidh edhe me një mesazh tjetër rreth demarkacionit dhe tha kjo nuk duhet të ndodhë.

“Nuk duam kurrfarë demarkacioni me shqiptarët. Ne serbët duhet të bëjmë demarkacionin në Shqipëri me grekët, diku në rripin e Durrësit. Perandoria Austro-Hungareze e krijoi Shqipërinë si një shtet artificial, për të parandaluar Serbinë të dalë në det. Në Shqipërinë e Veriut, është trashëgimia jonë. Atje gjithçka është serbe, edhe toka dhe guri”, – shkruan Sheshel në një postim në rrjetin social, citon Telegrafi

12 Comments

 1. Ky Shesheli paska pjerdhur me keq se -Taku-Ngjela enderroka me sy hapur qe sheshelet te vine deri ne Durres.Jo e cfare nuk ben vaki ,Itiposet ketij psikopatit tone si Thacit -korigjim kufijsh .

  1. mos u merzisni shesheli plak se per gjith cfar ,ju i keni bere kombit shqiptare ne nje shekull 4 shtete sllave do ta cdemtoni deri me nje ne 1 shekull 15 milion shqiptareve ,e pamundesija juaj per ta cdemtuar ju 4 shtete do tu mbajne ne koncesion per 1 shekull te ndjerr demet pastaj ,do njiheni ,me gardianet e burgut o i burgosur mizor,suprizat dhe shfaqa vetrete ende nuk ka filluar per ju po ta dinit cfar ju pret ju qe tani filloni te cvendoseni ne vendlindjen te te pareve tuaj alaska

   1. kur te burgosurit kriminel i lejohet te shprehet ne publik,sipas deshires kunder nje populli tjeter qe nuk ka asgje te perbashket me te ,atehere le ta dine te gjith se vet publiku do behet gardian burgu per ti kthyer pergjigje,,,tashme sheshel eshte person nongrata per cdo shqiptar armik i urryer ,ai mbrojtesit perkrahesit dhe gjith ato qe pranojne idet e tije padrejtesin ,padrejtesia ka cmim qe pacmangeshem paguhet nga kombi shqiptare ne cdo rast do merrni pergjigje me drejtesi hak ashtu sic do ua jupeshit juve kujdo qe do kishte nje sjellje te till ndaj jush

 2. Qenka injorant ky kriminel faqezi. Nuk merrka haber fare nga historian. Populli qe ka jetuar me shekuj buze detit i paska prere rrugen per te dale ne det. Si fabula e qengjit qe i turbullonte ujin ujkut. Do vije dita kur shqiponjat do ju zbythin atje nga ku keni ardhe.
  O z Andi cna prish ekranin me fytyren e ketij qelbesire kriminel i dale boje. Shume pak e kane Denuar.
  Plumbin baljit.

 3. mund te merrni ramen,ter grat e ish grat e rames,ruqin,majko,milo,milena harito,braqe,hashimin,veselin keto ku falim ,perndryshe merrni lesh.

 4. O sheshel te marrte muti shalet
  Po’ ju durresin e keni Marrju nxorri Europa Kurve ne adriatik
  Po gjitha kosova tregeti me ju ben
  Po’ gjitha Shqiperija ha krundet tuaja Ca’ m do me more bir kurve.

 5. Do qire motra qe si fut njeri nje plumb ketij shkerdhate hajde provoje o kurv burre plak as deri ne kukes nuk vjen dot rraca juaj vetem gra e pleq keni vrare ju rrace bastarde

 6. MOS U MERZIT SE PER KETE PLAN KENI PROJEKTUESIN TE KOHEVE MODERRNE EDI RAMA QE KO PROBLEME VERIUN E SHQIPERIS DHE ESHTE I GATESHEM TJU JAP JUVE NE QOFTE SE KA KOHE SIPAS PLANIT TE TIJ.

 7. Eja qelbesir shkau, se do ta rezervojm nje pritje te merituar !!!!
  Dhe kesaj radhe deri ne nish do ti marrim vendet tona…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu