• |
ide | kryesore

Kaosi me dekoderat, katër anëtarë të AMA-s kërkojnë largimin e kryetarit Gentian Sala

Lajme, Të funditKatër anëtarë të AMA-s kërkojnë largimin nga detyra të kryetarit Gentian Sala. Propozimi ka ardhur pas fikjes së sinjalit analog. Ky veprim quhet antikushtetues. Propozimi erdhi nga anëtari i AMA, Sami Neza dhe është firmosur dhe nga tre anëtarë të tjerë: Suela Musta, Zylyftar Bregu dhe Agron Gjekmarkaj.4 Comments

 1. Ai dhe te gjithe anetaret e AMA-s duhet te largohen me cermoni dhe te dergohen per ndjekje penale. Ketyre u mbaruan dekoderet qe sollen perseri sinjalin analog se perndryshe do ta linin ne erresire miletin. TURP i madh per nje populli qe rrine e ha bar .

 2. 4 njerzit e opozites kerkojne largimin e kryetarit,pse nuk kerkuan largimin kur u hoq sinjali ne qarqet e Fierit korces dhe beratit por hajde bejme dhe ne lojen e opozites

 3. AMA nuk ka te drejte te nderprese sinjalin e antenes te televizioneve per keto arsye:
  1. Televizionet e tipeve te fundit e kane te incorporuar decoderin; qytetaret nuk kane arsye per ta blere ate per se dyti.
  2. Per te shikuar televizionin Shqiptar per çdo muaj ne faturen e dritave qytetarit i shtohet nje pagese njemije leke per llogari te aparatit te TV.
  3. Televizionet private ta nderpresin vete sinjalin kur qytetari nuk paguan per shikimin e kanalit te tij.
  4. A ka ndonje Shqiptar qe mendon se me pensionin shqiptar qe marrin pensionistat e shtresave te popullit (jo shtresat e politikaneve e parlamentareve) jane te afte te paguajne per çdo muaj edhe 12-mije leke te tjera, me detyrim, per digitalbin?
  5. AMA si Institucion Kushtetues ne rradhe te pare paguhet per te mbrojtur qytetaret dhe jo korrupsionet e politikaneve ne bashkepunim me oligarket.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *