• |
ide | kryesore

Deklaratë “bombë” e Berishës: Pse Ramën nuk mund ta mposhtësh dot me votë

Kryesore, Lajme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një analizë të situatës politike ku ndodhet vendi. I pyetur në emisionin “Opinion” se si po e drejton Lulzim Basha opozyën shqiptare ai tha se nuk mund ta krahasosh me mënyrën se si ai e ka drejtuar Partinë Demokratike kur nuk ishte në pushtet.


“Nuk mund ta krahasoj opozitën e Bashës me opozitën time. Të pretendosh që tjetri të ketë imitimin tënd do të ishte e pandershme. A ka bërë opozitë? Padyshim që ka bërë opozitë dhe opozitë të fortë” – tha Berisha që më pas bën një deklaratë të fortë se Rama duhet rrëzuar me të gjitha mënyrat pasi me votë është e vështirë që ta mundësh.


“Unë për vete do të bëja gjithçka që Edi Rama “të kthente patkonjtë” edhe me mjete që ju mund t’i kritikoni. Cilat mjete? Në kushtet e grushtit të shtetit nuk ka asnjë justifikim. Sot Rama po qeveris në kushtet e grushtit të shtetit.

Me Ramën në pushtet opozita nuk vjen dot me votë. Armik më të egër se Edi Rama në pushtet nuk ka opozita. Ai është më keq se Ramiz Alia.

Ai duhet nxjerrë për leckash nga zyra. Si mund ta mundësh me zgjedhje? Shko bëj zgjedhje në Kiras! Shko bëj zgjedhje në Dobraç! Shko bëj zgjedhje në Vlorë!

Sot janë 4 djem nënash të grabitur. Kjo polici në bashkëpunim me kriminelët, po fsheh krimet. Janë marrë deponime të fshehta në komisariatin e Fierit sepse njërëzit kanë pasur frikë ti bëjnë në Vlorë.

Zgjedhje me këtë në pushtet nuk mund të ketë. Populli duhet të kthehet në uragan që duhet ti thotë “ik qërrohu nga zyra”. Qytetarët duhet të ngrihen me guxim. Këtu jemi në kushtet e një grushti shteti.

A do të hyjë opozita në zgjedhje me Edi Ramën? Duhet të ikë Rama. Me Ramën në qeveri nuk ka zgjedhje. Është vetëvrasje për opozitën nëse shkon në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër. Kjo është thirrje për mosbindje civile” – e mbylli Berisha. ©LAPSI.al


25 Comments

 1. Njeriu me i ndyre qe ka ballkani sot me jo politikan me dallkauku me i pandershmi me keqbersi me anadollaku eshte sali rame berisha,ky njeri qe erdhi me konjektura te pista ne pushtet dhe e mbajti pushtetin nga koto konjuktura te pista si vete shpirti i tij katran.

 2. o plak serb
  po e di qe nuk te do populli dhe nuk fiton dot me vota. vetem me mercenaret serb do ta marresh pushtetin me dhune. kesaj radhe nese e provon do te fusim plumbin ne goje.plak serb i ndyre

 3. Plaku matuf Sali Berisha e di shume mire qe populli nuk e voton prandaj mundohet te ngreje ate pjese te tij (20%)ne revolta qe te marre pushtetin me dhune. Poshte krimineli i Shqiperise dhe shkofte ne hale te gomares!

 4. Plaku matuf Sali Berisha e di shume mire qe populli nuk e voton prandaj mundohet te ngreje ate pjese te tij (20%)ne revolta qe te marre pushtetin me dhune. Poshte krimineli i Shqiperise dhe shkofte ne hale te gomares!

 5. Tu bëftë jeta njëmijë Sali Berisha!

  Këlyshët e komunistëve filluan të dridhen se po e kuptojnë se ka ardhur përsëri 1990 që përmbysi etërit e këtyre komentuesve që do ti përmbysim përsëri.

 6. Ti i 90 saliut tend dhe ti thuash na mere pushtetin nuk e mer se tani ai eshte i dhjere,tani eshte kthyer ne nje kone qe te can trapin kur leh gjith diten.ti i 90 mbaje saliun ne mur me foto dhe kenaqu sikur eshte ne pushtet.

  1. Vetëm parazitët, të paaftët idiotët, dhe ish komunistët nuk e duan Sali Berishën.

 7. Te vjen keq se ku katandisi ky njeri,shpresa jone per nje PD me ne fund demokratike! Te vjen keq se ku arriti ky kriminel dhe agjent serb! Te vjen keq, qe andi vazhdon te mbaje mend se si saliu i lante bythet ,kur ishte i vogel!Prandaj e donin saliun ne ate kohe ! E perdornin si nje qen! Sot ky njeri i mbaruar mundohet te leshoje “bomba” sipas mediokrit andi! Te vjen keq qe ka akoma shqiptare qe e besojne kete njeri! Shqiperia nuk mund te ndertohet ne 27 vjet demokraci! Duhen vite qe te ndryshoje mendja shqiptare e osmanllinjve! Duhet kohe!

 8. Me ne fund Sala po ju a fut skrupen morrave te kuq ku nje liliput shkruan me pseudonime te ndryshme e ka mbushur kete faqe njeri po na hiqet si i keq ardhur per nje -parti demokratike te vertete-e cfare nuk lexojme dhe cfare nuk na shohin syte dhe cfare nuk shikojme.Nuk doli nje morr i kuq tek faqja qe ka nxjerre -lapsi-drogaxhi edvine te shkruaje nje koment se edhe ata vete e pane me syte e tyre qe i ishin bere syte si koqe lepuri nga niseshteja dhe i dilte peshtyme nga goja nga doza e madhe qe kishte marre keta jane te –pa emrit e ridhjerjes-.

 9. Na doli ky rusi i vogel pjelle e saliut ta mbroje kete MUT burre qe fut uje nga do nuk e shikuat si dridhesh nga pyetjet e lencit,ketij burri nuk ka doktor qe e sjell ne parametra normal mendor e fizik.muti po MUT ngel.

 10. Diten e zgjedhjeve jepini valium gjithe pleqve te rrjedhur qe keni prinder se ata po na marrin me qafe duke votuar kete anti-shqiptar qe udhezohet perdite nga gruaja si te vjedhe sa me shume cdo minute te dites!

 11. Prandaj sbehi njeres ju derrra te kuq te koperatives se komunizmin e keni ne gjak far e poshter far bastarde kolera ua shufte sojin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *