• |
ide | kryesore

Rama nxjerr Fugën të sqarojë akuzat e PD-së për lojërat e fatit

Lajme, Të fundit

Maxhoranca ka reaguar pas akuzave të opozitës për lojërat e fatit duke treguar me gisht pas tyre njerëz të afërt të kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Drejtor i Komunikimit në Kryeministri Endri Fuga në një reagim thotë se asnjë familjar i Kryeministrit apo Ministrit të Brendshëm nuk ka asnjë lidhje me kompanitë e basteve apo atyre që bëjnë monitorimin e basteve online, duke i quajtur shpifje akuzat e PD-së.

“Partia Demokratike vazhdon avazin e vjetër dhe të dëshpëruar të baltosjes së përditshme. Prej dy ditësh akuzon në hava, pa dhe as edhe një fakt të vetëm, vëllain e Kryeministrit dhe atë të Ministrit të Brendshëm, për favorizim të kompanive të basteve dhe lojërave të fatit.


Së pari, asnjë familjar i Kryeministrit apo Ministrit të Brendshëm nuk ka asnjë lidhje me kompanitë e basteve apo atyre që bëjnë monitorimin e basteve online, siç shpif PD-ja.

Së dyti, në datë 31 dhjetor të këtij viti, duke mbajtur zotimin e dhënë dhe të sanksionuar në ligj si afati i fundit për kompanitë, nuk do të ketë më asnjë kompani lojërash fati brenda territorit të qyteteve”, deklaron Fuga.

Sipas tij në qeverisjen e PD ishin 40 kompani bastesh dhe arkëtoheshin nga shteti gati gjysma e atyre që arkëtohen aktualisht. Për më tepër Fuga thekson se ato kompani që përmenden nga opozita kanë marrë licencat gjatë qeverisjes së Sali Berishës dhe Lulzim Bashës.

“Së treti, nëse gjatë qeverisjes së PD-së ekzistonin 40 kompani të tilla dhe arkëtoheshin nga shteti 37 milionë dollarë, sot numri i kompanive është përgjysmuar dhe të ardhurat në buxhet nga aktiviteti i tyre janë pothuajse dyfishuar.

Së katërti, kompanitë për të cilat opozita baltos qeverinë kanë rinovuar licencat e tyre ose kanë marrë licenca të reja, gjatë viteve kur në qeveri ishte Sali Berisha dhe Lulzim Basha”, thotë më tej Drejtor i Komunikimit në Kryeministri.

Fuga deklaron se ‘qeveria shqiptare është e angazhuar për të dhënë një zgjidhje përfundimtare edhe për industrinë e basteve dhe shumë shpejt, do të jetë gati projekti i ri ligjor i kufizimit të fortë të tyre’.’

“Nga PD nuk presim dot asgjë tjetër. Por kemi të drejtë të presim që më në fund mediat që i pasqyrojnë këto shpifje apo përgënjeshtrime, të bëjnë mundësisht punën e tyre dhe të verifikojnë kush gënjen në këtë mes. Ndërkohë Kryeministri dhe qeveria do të vijojnë të punojnë me të gjithë vëmendjen për njerëzit, pa humbur kohë dhe energji në rrugën e vjetër të baltës ku opozita zvarritet e përpiqet papushim të zvarrisë vetë Shqipërinë”, përfundon Fuga.

19 Comments

 1. Hani nje mut te madh tani ju salikaret me shpifjet tuaja.. sa ja u ka sqaruar mesemire cdo pretendim tuajin, me pike dhe me presje .

  Lexojeni dhe nje here te kuptoni se ate qe ju hedhin bananet qe ju te filloni te kerceni si te cmendur jane komplet SHPIFJEEEEE.

  Nuk e di se cdo te thote tani STALINI per keto fakte reale ? apo do filloje si gjithmone te beje demagogji kurvash.

  Ketyre shpifsave eshte per tju qire motrat. Se nuk eshte puna se jane budallenj dhe nuk e kuptojne genjeshtren , por JU PELQEN TE GENJEHEN.

  1. Me I qi grun e motren,bijen e mamane eshte Fuga e Edi Rama,se keta robqime e kthyne vendin Ne Kolumbi e masakrune vendin.Ketyre graqimve e atyne qe ju shkojne mrapa edhe ajrin e shpise duhet me ju a qi.

 2. Te kuptosh, te komentosh, si debili me pseudoniminBERTi, eshte sikur te shohesh mjaltin, dhe te duket sikur po e ha, a po e lepin, Me maskara, kaqol, si vegel politike,qe genjehet, e mashtrohet, por dhe kerko te mashtroi eshte ky kuqal i vogel rilindas, me helm mashtrimi tamem si ideolloget e partise se qelbesirave. Beje more karagjoz nje here bilancin, e zullumsine e kesaj qeverie kuqalesh, e na thuaj se ku na kane cuar e ku po na cojne more zorra fundore e psikopatit, e mos ofendo komentuesit qe japin mendimin ashtu si e mendojne, e ashtu si e kane ne kurriz nga kjo qeveri banditesh te shitur.

 3. Xheloze dhe vetem xhelozi per arritjet e qeverise.

  Rilindja eshte ndjenje , eshte sukses.
  Kumari, prostituimi, vjedhje etj do egzistojne historikisht. Rendesi ka te kapim noi lek , pun e madhe te tjerat . Leku leku ka rendesi.

 4. Ketij Debatikasit Bert u doka me ja qi edge mijte Ne mur she lens no Robt e shpise e the pallatit.My robqime ashte prej atyne qe Partise duhet me I fale grune e motren.Per kete robqime “Partia mbi the gjithe”,edhe mbi grune.

 5. Doli ky legeni, bitheci Rames. Vini re o njerez standartin e bashkepunetoreve. Saimir Tahiri, Ben Ahmetaj, Erjon Veliaj, Ditmir Bushati, Tauland Balla, Endri Fuga. Gjejeni ca i lidh?! Shikoni kur ecin, kur flasin, si levizin, xhestet, artikulacionet. Mbaruan burrrat ne kete vend!!!! O zot kush qeveris ketu!! Rama i zgjedh vete keshtu, se ka qejf te kujdeset per ta ti rrahi, torturoj, poshteroj. Pastaj pasi i rreh, i nxjerr ne tv, ti shesin moral robeve. Fare me te keqe , nuk ka per te rritur ky vend.

 6. Ore pse me duket mua se tere keta komentuesit opozitare kane nje menyre te shkruari. Mos eshte nje ose 2 persona maksimumi qe e mbushin kete portalin me komente por me pseudonime te ndryshme ?

  Dhe nje gje tjeter, mjafton te komentosh kundra PDs se keta bukuroshet te etiketojne si i paguar nga Rama , pa permendur pastaj te sharat .

  Ore njeri qe komenton me shume pseudonime, nuk jemi te paguar nga Rama , thjesht nuk jemi dakort me keto qe thote PDja dhe kaq.

  ( nuk dua te flas pastaj per nje Ari qe ka nje nivel mendor sa te nje kerrici, se kam shume dyshime se eshte personazh i krijuar nga keta kopilat e PS per te denigruar komentuesit e krahut tjeter)

 7. Shume bukur i ke holluar vetllat endri. Me shume shije. Dukesh shume pjeshke. Edhe mjekren si Conchita Wurst meqense ke jetu ne emigracion edhe ti ne Austri. Por vetllat i stilu lezeçëm, te kesh qejf te te prishesh mbi fytyre.

 8. Replike pak me komentuesin aaaaaaa, po mire o idashur ti qe rri gati te kritikosh, apo shashe PDne, je ne pozita inferiore, apo shteterore e mbrojtes i se keqes( nese e sheh) qe ka bere e ben kjo semundja e rilindasve ?Duhet kritikuar opozita, apo pozita,,,,atehere perse nuk kritiko keqeberesit qe po na genjejne, vjedhin, e po na cojne drejt kapitullimit nga te tere deget e jetes, por te merre sh me mua psh, e te tjere qe kritikojme e shajme kete qeveri qe na e ka humbur durimin me tere ate qe na ben, e na ka bere, sepse nuk na llogarit si popull, por si tufe, e qe me mendjen e ketij kallemi qe na qeveris po thuaj se ne s;egzistojme. Prandaj i duhet vene huri ketij mashtruesi qe ju na e perkrahni me plot te pa drejte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu