• |
ide | kryesore

Tërmet Peçi i këndon Enver Hoxhës, PD thirrje Ramës për ta shkarkuar

Lajme, Të fundit

Një video ku shfaqet kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi, duke kënduar këngë për Enver Hoxhën po qarkullon në internet, duke bërë që nga opozita të vijnë reagime të ashpra, deri në largimin e tij nga detyra.

Në pamjet në fjalë shihet se si Peçi shoqëron me zë Golikun e famshëm të Bënçës, ku në këngë i thuren lavde diktatorit Enver Hoxha. Episodi në fjalë është shënuar mbrëmë në darkën zyrtare të shtruar nga Bashkia e Tepelenës me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të qytetit.

Kaq ka mjaftuar që të reagojë PD-ja. Kështu deputeti demorkat Tritan Shehu ka kërkuar në emër të PD shkarkimin e kryebashkiakut Peçi. Shehu i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama shkarkimin e Peçit, ndërsa e ka cilësuar veprimin e këtij të fundit një skandal.

“I kerkoj Kryeministrit, si deputeti Qarkut, te shkarkoje menjehere Kryetarin e Bashkise se Tepelenes,Termet Peci.
Gjithashtu Prokuroria duhet te veproje ndaj tij per shkelje te ligjit.
I bej thirje opinionit publik, mediave, shoqatave te ish te perndjekurve politike te reagojne me force ndaj ketij skandali e turpi te vertete!

Termeti i “bemave te medha”, mbreme ne darken zyrtare te shtruar nga Bashkia e Tepelenes me rastin e 75 vjetorit te clirimit te saj, i thurr lavde e kendon per diktatorin Hoxha, gje qe me tej e publikon.
Nje sfide e vertete kjo ndaj ligjit, demokracise, nje ofendim ky per proceset tona demokratike, nje arrogance e pa kufi ndaj ish te persekutuarve, ndaj gjithe ketij populli, qe e pagoi shume shtrenjte ate diktature te eger.
Nje perbaltje kjo edhe e te gjithe atyre, qe rane apo luftuan fashizmin e nazizmin, per nje Shqiperi te lire, demokratike, te begate, pavaresisht nga menyra se si ata e perceptonoin kete ne vitet e asaj lufte epokale.
Ishte ai diktator e ajo diktature, qe tradhtoi e shkeli edhe mbi gjakun e sakrificat e tyre, qofte edhe te popullit atdhetar e liridashes te Tepelenes, qe njohu gjate saj vecse vuajtjet, persekutimet, varferine.
Cdo te ndodhte ne Gjermani apo Itali sikur nje Kryetar Bashkie t’i thurte lavde ne nje ceremoni zyrtare Hitlerit apo Musolinit!?
A mund te me pergjigjeni per kete ju Z.Kryeminister?”, shkruan Tritan Shehu në ‘Facebook’.

14 Comments

 1. tani merruni nja nje jave me Termetin dhe Enver Hoxhen. Biles bejeni kauze per levezjen tuaj opozitare.

  Futuni ne cader deri sa Termeti te japi dorheqjen.

  1. ti ik ne qenefin negjmije ku me dhjerje stakin u lindet ti,rama,balla,ruqi,xhafa etj krymba.te dashurohesh pas monstrave ndodh vetem ateher kur popoullin si ty ke kafsh,dhe ate kafsh stalini.

   1. O ari kari salikari dhe te gjith ju salikaret e tjer , po ky Dritan Shehu qe kerkon heqjen e Pecit ka dale fotografi me Enver Hoxhen pas aksjonit per prishjen e kishave dhe xhamive ne shqiperi.

    Ky Dritan Shehu qe dihet boterisht ka qene dhe ehste sigurims i binte gjoksit si familje komunistesh ne universitet ku dhe profesoret kishin frike se mos ju shpetonte ndonje fjale ne prezence te tij.

    O Stalin , ti qe je gjoja i persekutuar… mos u merr me Pecin se ai lepurush eshte por ky Dritan Shehu qe kushedi sa njerez si puna jote ka futur brenda, ky eshte armiku i vertet juaji.

     1. o ti gjasht-piksho ai mashkulli me siper te shkerdhen jo vetem femrat e fisit tend por dhe te tere meshkujt ne byth.

      nuk po te pelqen kur them te verteten , ato sigurimsat e PDs ju kan qi nonat dhe motrat ne kohen e enverit dhe prap ju kan mor votat dhe ju prap duratrokisni per ato.

      Ky eshte realiteti.

     2. nje racekurve si ty o berti ti te ha karin ,mamin dhe babin edhe motren edhe gjyshin edhe ty o berti picka

 2. Tregon me se miri se komunizmi nuk u permbys kurre. Vetem beri nje terheqje taktike per tu rikthyer haptaz tani. Nuk eshte nje lajthitje e termetit kjo jo. Eshte mesazh qe ishim dhe jemi e ju ta na hani mutin.

 3. E kane orgazem Dullen keta morrat e kuq! Nuk rrine dot pa e kujtuar. E kujtojne me nostalgji kur ja leronte nenat. Po te besh nje llogaritje, te gjithe keta bij bushtrash jane. Baballaret biologjike i kane pasur ose hetuesa, ose sigurimsa. Nuk kane faj!

 4. A eshte fakt, se ky pushtet eshte ne dore te kuqaleve, e qe hihen si amerikane, e europiane. Keta jane kameleone te politikes, qe bashke me te kane rrembyer tere ekonomine e vendit qe e kane vetem ne doren e tyre. Kujt nuk i mbusht mendja se keta jane kuqali, bandite, mizore qe hiqen si perparimtare e me kohen qe jetojme, i ben varrin, e ne mos ia kane bere varrin vendit e ketij populli te varfer e qe deshiro europen. Shihni degjoni, e analizoni kokat qe sot jane ne pushtet e ne partine e qelbesirave, e pastaj vendosni, e na i levdoni keto hijena me kostum demokratik.

 5. Mire ai bolja qe kendon enverin,por ju te tjeret ketu larte qe e keni ne shpirt e mendje saliun shokun e enverit kesaj cfare ti thuash

 6. Ja, se si dalin keta lulkuqet, e s;thone gje per rastin, kur nese do ndodhte qe ne gjermani ti kendonin hitlerit c;fare do ndodhte. Hidhen e bejne analogji me shoqe e shoke, se te tille jane e keshtu kane ngaterruar nje popull. Por fundja kjo eshte stazhi i fudit i te fundemeve komuniste, pasi e dhane proven qe nuk jane per demokraci.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu