• |
ide | kryesore

Arta Marku ‘hakmerret’ ndaj prokurorit të dosjes ‘Tahiri’. E transferon në Pogradec

Lajme, Të fundit

Tre nga 10 prokurorët, për të cilët kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi hetimin disiplinor janë transferuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Prokuroritë e rretheve. Mes tyre është dhe prokurori i dosjes ‘Tahiri’, Besim Hajdarmataj.


Konkretisht Prokurori i Pergjithshem urdheroi caktimin e perkohshem te prokuroreve:


Olsian Çela nga Prokuroria për Krime të Rënda caktohet në Prokurorinë e Beratit.

Sonila Muhametaj nga Prokuroria për Krime të Rënda caktohet në Prokurorinë e Pukës.

Besim Hajdarmataj nga Prokuroria për Krime të Rënda caktohet në Prokurorinë e Pogradecit.


8 Comments

  1. Normale… Ky ish qellimi i ardhjes se saj. Prokurore e betuar perpara uerdheruesve dhe jo perpara kushtetutës

  2. Mbase do e sjellin verdalle dhe ai sdo punoje dot edhe sikur te doje por procedurat formalisht do te duhet ti kryeje. Duke e injoruar e derguar ne nje vend gjysem te humbur nje nga prokuroret qe ka pasur dosje te rendesishme eshte kercenim direkt besoj. l

  3. Ne kete vend dhe me keta politikane çdo gje eshte e kote . Vetem nje Zot i Madh mund ti jap fund kesaj zallamahie , ose duke nderhyre ne mendjet e ketyre njerezve ose duke vepruar vete . Zot i Madh shpresat vetem tek ty .

  4. Mos shani lulkuqen, se urdherin per kopsitjen e procesit te saje qorrit e ka dhene zullumqari i pushtetit, qe hedh gurin e fsheh doren, per kete kane eksperienca kuqalesh. Keshtu eshte drejtesia qe na prediko e mashtro ky mashtrues KM, e kush i beso imoralit eshte dhunuar nga ai.Ky ka ngritur pushtetin e sovjeteve,,,keta bandite kane nenshtruar me menyrat me rrenacake, e perdhunuese kete popull, qe me thene te drejten duroka, e durimin paska qejf kur ia shtokerka vehtes,,,por deri kur do jete keshtu? Nga kush e presin lirine, ekonomine, demokracine? A duhet qe populli te jete ne opzite me tere qeverite,? A duhet qe ky popull te jete i bashkuar kur shtypesi i ka mashtruar, e i genjen per dite? Andaj do force, kurajo, e drejtesi qe lirine mos e prisni nga te tjeret.

  5. Mua me dhimset Arta Marku. Pse vene gjithnje grate e shkreta per te zhbllokuar halete e disa burrave te piste? Cfare duhet te beje Arta Marku kur i lidhin duart gjithandej? Ose te pesoje metamorfozen e Kafkes e te shnderrohet ne “burre te ndyre” ose… le ta leme vete te gjykoje. A nuk paskesh nje grua te drejte per nje karriere normale ne kete vend anormal? Arta ka vetem nje gje rendesi si per ty dhe per gazetaret trime si Klodi Lala, cdo vendim qe te merrni mos u perlyeni, me mire hiqni dore nga kushtet e pamundura qe ju vene, por mos u beni “si ata”…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *