• |
ide | kryesore

Gjykata jep masën e sigurisë, lihen në burg 3 anëtarët e grupit “Bajri”

Lajme, Të fundit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 anëtarët e grupit “Bajri”.

Gjatë ditës së djeshme u dha vendimi për 6 nga 11 të arrestuarit e këtij grupi.  Gjykata ka dhënë arrest me burg  edhe për Safet Bajrin për “armëmbajtje pa leje”.


Masa e dhënë ditën e sotme:

Safet Bajri -Arrest me burg

Denis Brajoviq -Arrest me burg

Ismet Idrizi -Arrest me burg

Klaudio Hoxhalliu- Arrest me burg.

Grupi i “Bajri” akuzohet trafik ndërkombëtar droge, armëmbajtje pa leje, vrasje të mbetura në tentativë dhe shumë vepritari të tjera të paligjshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu