• |
ide | kryesore

Del jashtë kontrollit zjarri në Fushë-Arrëz, bashkia: Po afrohet pranë banesave

Lajme, Të fundit

Situata e zjarreve  në Fushë-Arrëz po del jashtë kontrollit. Përfaqësues të Bashkisë kanë bërë apel  për ndërhyrje nga ajri, pasi flakët po iu afrohen shtëpive të banimit.

Ndue Doda,nënkryetari i bashkisë ka kërkuar të ndërhyhet sa më parë me mjete ajrore, sepse terrenin i vështirë dhe era po ndihmojnë flakët të shpërhapen me shpejtësi drejt banesave të banorëve.


Zjarri ka përshirë  sipërfaqe me pyje në zonën e Lumbardhit,  ndërsa ndërhyrja e mjeteve zjarrfikëse është e pamundur për shkak të terrenit malor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu