• |
ide | kryesore

Rama nga meraku për Taulant Ballën sulmon mediat: Kjo që po i bëni është një qenëri e neveritshme

Lajme, Të fundit

Gjatë një konference për shtyp në Korçë, Edi Rama i është përgjigjur edhe interesimit të medias për dhunimin e Xhisiela Malokut nga djali i deputetit të PS-së. Ndër të tjera Rama ka marrë në mbrojtje Taulant Ballën, duke akuzuar edhe mediat për sulmin që po i bëjnë atij.

“Në këtë kohë që jetojmë është kthyer bota përmbys sepse i takon akuzuesit të provojë akuzën dhe jo të akuzuarit. Akuzuesve i takon të provojnë janë të përfshirë apo jo deputetë të PS-së në këtë cështje dhe  nuk më takon mua të provoj të kundërtën. Unë pres përfundimin e procesit të hetimit duke e konsideruar sulmin ndaj Taulant Ballës dhe përfshirjen e mediave, qoftë dhe me indiferencë ndaj personit të tij për arsye qoftë dhe tregtare, për audiencë në këtë sulm si një qenëri të neveritshme. Kjo është për mua ajo që i bëhet sot Taulant Ballës.”, tha Rama.


©LAPSI.al

9 Comments

  1. Ke s;mbrojte ti nga banditet qe ke marre e qe u dolen lakrat, e s;po mbro pionierin e Enverit,, pasardhes kuqa ashtu si e ke edhe partine, qe i rilinde ne tepsine e gjakut te shqiptare . Po e tregoni dita dites se me c;menyra mashtruese mundoheni te dilni nga realiteti i ngjrjeve e veprimeve te ketij shteti mafiz. Pa ndershmeria tuaj jetesore e politike, ekonomike, ju con deri aty sa te beheni kriminele, por dhe q e keni Jeni uzurpatore, e shkeles se bese se votueseve, jeni vjedhes te diteve te jeteses se ketij populli, andaj s;pritet me gje nga ju hijena.

  2. Kur te sulmon nje plehre si ky kryetar i tufes se qenve,tregon se je ne rregul me vehten e shoqerine. Nuk jetohet, o pleh duke share te tjeret, o lavire rrugesh.

  3. Ske faj. Do qire ti dhe cfare ke ne certifikate familjare, ne nje dhome. Per ato qe i ke bere ketij vendi. Une ato lek qe kam patur te NBG Bank per femijet i hoqa, asnje kacidhe nuk do le per gruan tende. SuperBythqiri u be kryeminister….

    1. Perfekt! Edhe une ashtu e bera, bile nuk lashe asnje lek as tek ABI…Problemi nuk eshte vetem qe u be KM por promovon edhe LGBT neper shkollat e kalamajve…Qelbesire publike…!

  4. Keta jane fosilet e regjimit.Ama ngjajne si qenje jashte tokesore me sute te futur brenda kafkes te kokes njeri nga droga dhe tjetrit te dala si koqe lepuri.

  5. Keta jane fosilet e regjimit.Ama ngjajne si qenje jashte tokesore me syte te futur brenda kafkes te kokes njeri nga droga dhe tjetrit te dala si koqe lepuri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu